Sobota, 27. listopad 2021 | Svátek má Xenie Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Samuel Taylor Coleridge

« Všechny citáty autora
 

Ženě je souzena seberealizace sebeobětováním.

 
Samuel Taylor Coleridge

» Samuel Taylor Coleridge - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Samuel Taylor Coleridge, Samuel Taylor Coleridge quotes, autoři od písmene C


Podobné citáty

 

Každého později či dřív čeká mu souzená smrt.

 
Sextus Propertius
 

Štěstí je v podstatě ukazatelem míry seberealizace.

 
Carl Friedrich von Weizsäcker
 

Všechno na ženě je hádankou a všechno na ženě má jediné řešení - tím je těhotenství.

 
Friedrich Nietzsche
 

Musím dbát o to, aby se umělecká seberealizace nezvrhla v subjektivistickou egomanii a nevypudila zbytky divadelnického rozumu. Bayreuth není místo adorace, naše rekvizity nejsou svaté ostatky. Divák zde není součástí nějakého společenství věřících a neklečí na klekátku a právě tak režiséři a výtvarníci nevystupují jako kazatelé tajuplných mystérií. Zdejší divadelní představení nejsou podáváním svátosti.

 
Wolfgang Wagner
 

Když jsem začínal žít s Julianou, [...] řekl jsem: "Katolík je člověk, který si uvědomuje, že žije v hříchu." A Juliana na to pravila: "To je nejkrásnější definice katolicismu, jakou jsem kdy slyšela." Jinak to, co nás odlišuje od protestantů, je úcta k Panence Marii, úcta k ženě. Nemám na mysli ten hnusnej bigotní katolicismus, ale to, jak ho cítím já. Nebo jak ho cítil Deml a podobní. Katolicismus udržuje tradici středověkých truvérů, kteří se kořili ženě. A to není jen o lásce tělesný. Kromě toho — katolickou církev vždycky posunovali dál heretici.

 
Ivan Martin Jirous
 

Ženě nevěř - ani mrtvé.

 
Walther
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt