Pátek, 29. září 2023 | Svátek má Michal Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Romain Rolland

« Všechny citáty autora
 

Velká láska může trvat celý život, ale přitom celý život nevyplní. Doživotní spojení dvou lidí se nesmí stát vzájemnými okovy, jež se ani čas od času neuvolní. Je třeba, aby každý, místo aby žárlil na svobodu svého druha, byl šťasten, může-li mu k ní pomoci.

 
Romain Rolland

» Romain Rolland - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Romain Rolland, Romain Rolland quotes, citáty o lásce, citáty o životě, citáty o člověku, citáty o čase, citáty o štěstí, citáty o žárlivosti, autoři od písmene R


Podobné citáty

 

Nebude-li to trvat dlouho, budu na vás čekat třeba po celý život.

 
Oscar Wilde
 

Láska se nedá měřit trváním. Z jednotek času rozhodují o ní ty nejkrásnější. Jediným okamžikem se prohrává nebo vítězí a jediná noc může mít pro lásku větší cenu než celý život.

 
Eduard Bass
 

Potřebujeme celý život, abychom se naučili žít, a přesto, že se nám to může zdát divné, potřebujeme celý život, abychom se naučili umřít.

 
Lucius Annaeus Seneca
 

Lásku je třeba brát sportovně - pak budete šťasten. Berete-li ji zamilovaně, pak budete celý život trpět.

 
Brigitte Bardotová
 

Když pečlivě zvažuji, nenajdu jediný společný rys, který jednoznačně odděluje život od snu. Jak si člověk může být jist, že celý jeho život není jen sen?

 
René Descartes
 

Celý život čekáme na výjimečného člověka místo toho, abychom obyčejné lidi okolo nás změnili na výjimečné.

 
Hans Urs von Balthasar
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt