Sobota, 25. září 2021 | Svátek má Zlata Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Moliere

« Všechny citáty autora
 

Brát si jiného za vzor, to ještě neznamená kašlat a plivat jako on.

 
Moliere

» Moliere - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Moliere, Moliere quotes, autoři od písmene M


Podobné citáty

 

Zamilovat se neznamená nic jiného, než že se někdo převlékl do jiného kostýmu přírody, aby se nám představil v roli pro nás nepostradatelného protějšku.

 
Thomas Dewar
 

Bible je jako mapa. Studovat ji ještě neznamená, že se dostaneme do cíle. Je třeba nasednout do auta, nastartovat a jet.

 
Ulrich Parzany
 

Noviny jsou jako spořitelní knížka. Skutečnost, že jsou hustě popsány ještě nic neznamená.

 
Gabriel Laub
 

Jak se mýlí ti, kdo citují Římany na každém kroku. Měli bychom mít město s naprosto stejnými podmínkami, jako měli oni, a pak by se mohli stát naším vzorem. Takový vzor je však stejně nevhodný pro ty, kdo postrádají správné vlastnosti, jako je marné čekat, že uvidíme osla běžet jako kůň.

 
Francesco Guicciardini
 

Filosofie jedná nepoctivě, když víru haní a chce ji vyměnit za něco jiného. Filosofie víru nemá a nemůže ji dát, má však sama sobě rozumět a vědět, co nabídnout může. Nemá lidem víru brát, jako kdyby byla bezcenná. -str.29

 
Soren Kierkegaard
 

Nevěřte nikomu, kdo se rozhodl zavést pořádek. Předpisovat to neznamená nikdy nic jiného než povýšit se na pána druhých a omezovat je.

 
Denis Diderot
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt