Pátek, 29. září 2023 | Svátek má Michal Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Mary Wollstonecraftová

« Všechny citáty autora
 

Svět potřebuje spravedlnost, nikoli dobročinnost.

 
Mary Wollstonecraftová

» Mary Wollstonecraftová - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Mary Wollstonecraftová, Queen of Scots) Mary I of Scotland (a.k.a. Mary quotes, citáty o spravedlnosti, citáty o světě, autoři od písmene W


Podobné citáty

 

Svět redukovaný mužskou logikou potřebuje trochu ženské nevypočitatelnosti a tajemství. Ale také - svět decimovaný mužskou agresivitou potřebuje ženskou něhu. Co si však počít s chudinkami, které si nechaly vsugerovat, že něha je přežitek, že muž je vlastně soupeř nebo dokonce nepřítel, kterého je třeba deklasovat, a nejlépe mužskými metodami? Svět je sice zařízen spíš pro muže než pro ženy, ale sotva se zlepší tím, že místo mužů a žen budou jen muži různého pohlaví.

 
Jiří Žáček
 

Jen ten, kdo dovede z každé činnosti vytěžit hodnotu a oddává se jí s plným vědomím odpovědnosti, má vnitřní právo, aby si za cíl určil mimořádné jednání. Jen ten, kdo své předsevzetí považuje za něco samozřejmého a nikoli mimořádného a kdo nehodlá přijmout punc hrdinství, ale jen se střízlivým nadšením plnit přijatou povinnost, má schopnost být duchovním dobrodruhem, jak je potřebuje svět.

 
Albert Schweitzer
 

Pamatuj si, že všude, kde nevládne spravedlnost, vládnou vášně úředníků, a lid změnil jen své okovy, nikoli svůj osud.

 
Maximilien Robespierre
 

Člověk se potřebuje bavit. Potřebuje si hrát, a co je nejdůležitější, potřebuje se smát.

 
Hal Urban
 

Já říkám, že on je režisér praktik. On je vám schopný říct, když máte detail a potřebuje, abyste byl vzteklej a nepříčetnej, že potřebuje aby vaše hlava byla vzteklá, potřebuje prostě do záběru vzteklou hlavu.

 
Jan Švankmajer
 

Láska je solí života. Člověk ji potřebuje, aby poznal, jak chutná svět.

 
Irving Stone
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt