Pátek, 29. září 2023 | Svátek má Michal Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Marcus Terentius Varro Reatinus

« Všechny citáty autora
 

Božská přirozenost nám dala polnosti, lidské umění vystavělo města.

 
Marcus Terentius Varro Reatinus

» Marcus Terentius Varro Reatinus - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Marcus Terentius Varro Reatinus, Marcus Terentius Varro quotes, citáty o člověku, citáty o Bohu, autoři od písmene R


Podobné citáty

 

Lidské zákony jsou špatné, protože pocházejí od lidí, kteří jsou vedeni touhou po moci. Přirozenost je vždycky dobře, protože ve všem. vystačí všemu. Proto se zákony mění, aby zkusily napodobovat přirozenost.

 
Hippokratés
 

Rodit je lidské, ale plodnost je božská.

 
Johann Gottfried Herder
 

Zkušenost v oborech různých tak dala umění vzniknout, na cestu příklad svítil.

 
Marcus Manilius
 

Umění přece snad jest asi požitkem a potřebou. Nasvědčuje tomu skutečnost, že většina lidské společnosti ráda se obklopuje nepěknými náhražkami umění.

 
Josef Čapek
 

Umění je lidské, ne božské; světské, ne svaté.

 
Herbert Read
 

Jsem jím hluboce zasažena, úplně jsem oněměla. Jsou tam všechny lidské charaktery, které mezi sebou vidíme dodnes. Je to lidská přirozenost. Zlí lidé, odvážní, zbabělci, to jsou povahové rysy, které se projevují v našich společných česko-německých dějinách a můžeme vidět, že jsou na obou stranách. A to nás kulturně velmi spojuje. (o filmu Habermannův mlýn, jehož tématem je poválečný odsun Němců)

 
Erika Steinbachová
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt