Sobota, 15. prosinec 2018 | Svátek má Radana Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Leonardo da Vinci

« Všechny citáty autora
 

Člověk má úžasnou schopnost hovořit, ale většina z toho, co říká je prázdná a klamná. Zvířata jí mají méně, ale to málo, co sdělují, je užitečné a pravdivé. A je lepší malá a pravdivá věc než obrovská faleš.

 
Leonardo da Vinci

» Leonardo da Vinci - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Leonardo da Vinci, Leonardo da Vinci quotes, citáty o člověku, citáty o lži, citáty o pravdě, autoři od písmene V


Podobné citáty

 

Žádná věc není pravdivá sama o sobě. Ve svém celku je všechno pravdivé.

 
Ernest Hemingway
 

Lepší málo nežli nic. A tím líp, čím je toho víc.

 
Neznámý autor
 

Jednat znamená mít pravdu. Protože máme o světě spolehlivou představu. Aby mohla být věta pravdivá, musí být pravda. Pravdivé věty jsou možné jen díky tomu, že skutečnost není nekonečně mnohoznačná a proměnlivá - skutečnost má svou pravdivost, svou pravdu. To, že naše věty jsou pravdivé, že podle nich můžeme žít, nás vede k uvědomění, že vzdor všem postmoderním módám je ve světě našeho života pravda.

 
Erazim Kohák
 

Aristoteles říká, že v témže okamžiku nemůže být pravdivá jedna věc i její opak. V oblasti citu je to pitomost.

 
Jean Dutourd
 

Vtip říka to, co říká, ne vždy s málo, ale vždy s příliš málo slovy.

 
Theodor Lipps
 

Klásť si pravdivé otázky je známkou zdravého rozumu. Je to však len tretina cesty k pravde. Druhou je správna, pravdivá odpoveď a treťou tretinou prijatie spoznanej pravdy. Zo všetkých troch je prvá tá najľahšia. Posledná je najťažšia - ťažko sa prijíma.

 
Max Kašparů
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt