Pátek, 17. září 2021 | Svátek má Naděžda Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jurij Andruchovyč

« Všechny citáty autora
 

Všichni ukrajinští spisovatelé prochází v Polsku zkouškou ohněm. Polsko je pro ukrajinskou literaturu očistcem.

 
Jurij Andruchovyč

» Jurij Andruchovyč - zobrazit všechny citáty »Zdroj: JENIŠTA, Jan. Ukrajinská literatura v Polsku (2005). iliteratura.cz [online]. 2005-08-01 [cit. 2011-02-28].


Štítky: Citáty Jurij Andruchovyč, Anonymous quotes, citáty o knihách, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Láska má své iluze a každá iluze má svůj zítřek. Z toho důvodu se už tolik milenců rozešlo, ač věřili, že jsou spojeni navždy. Skutečnou zkouškou je bolest a štěstí. Když dvě bytosti prošly touto dvojí zkouškou života, rozvinuly v ní své chyby a své pře.

 
Honoré de Balzac
 

Masłowskou podezřívám z toho, že je ruským špehem. Tu knihu napsala, aby se mohla beztrestně pohybovat v naší polské realitě a vytřít nám, Polákům, zrak. Nikdy v [život]ě bych se s ní nechtěl osobně setkat, neboť se bojím, že ze mě vysaje všechno to nejcennější a svým špehovsky-ruským způsobem si to předělá k obrazu svému. Na druhou stranu, jedná-li se o tu knihu, jsem velice spokojený. Otázka, zdali jde o literaturu mužskou nebo ženskou, zde není na místě. Je to kus lehce zkaženého literárního masa a zdá se, že bylo nutné žít čtyřicet let, abych si vůbec něco tak zajímavého přečetl. (o knize Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną)

 
Marcin Świetlicki
 

Rushdie tvrdí, že tyrani a pisálci jsou přirozenými protivníky, ale takové rozdělení je podle mne příliš zjednodušující - to by z toho vyšli spisovatelé moc lacino. Já si myslím, že diktátoři prostě nesnesou konkurenci - stejně jako spisovatelé.

 
Junot Díaz
 

Láska k penězům je velkou zkouškou malých charakterů.

 
Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
 

Nejtěžší zkouškou lidské statečnosti je, když člověk zůstane sám.

 
Jules Verne
 

Zlato se zkouší ohněm, statečnost neštěstím.

 
Neznámý autor
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt