Úterý, 21. květen 2024 | Svátek má Monika Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Julius Zeyer

« Všechny citáty autora
 

Ženy zůstávají stále dětmi, které žijí z očekávání.

 
Julius Zeyer

» Julius Zeyer - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Julius Zeyer, Julius Caesar quotes, citáty o mužích a ženách, citáty o rodičích a dětech, autoři od písmene Z


Podobné citáty

 

Ženy mají velký talent, ale nemají génia, protože zůstávají stále subjektivní.

 
Arthur Schopenhauer
 

Ženy nezajímavé jsou ty, které zůstávají neproměnné.

 
Marcel Proust
 

Povolnost, příliš velká shovívavost a hýčkání dělají z dětí tvory rozmarné, vzpurné a domýšlivé, mlsné, líné a nesnesitelné. Vyrostou a zůstávají dětmi.

 
Francisco Goya
 

Ženy a muži žijí na jedné zemi, a přece každý ponechán sám sobě, bez pomoci! Je tohle lidstvo? Kdo se je odvažoval definovat jedním slovem? Žena, až do dnešní doby otrokyně, zůstávala stále naprosto neznámá a všechny domýšlivé psychologické studie dokazovaly jenom lichost vývodů, které sloužily ničím nepodloženým výmyslům spisovatelů a moralistů. A muž, ani ten nechápal sám sebe; zbaven opory ženy, jež by ho doplňovala, byl nucen sám se probíjet životem, sám se radovat a sám bojovat; zbytečně se zřeknuv spontánního úsměvu, který by mu mohl odkrýt smysl krásy celého vesmíru, zůstával slabý nebo krutý, vždy nedokonalý. Žena i muž, oba dva byli každý jiným způsobem hodni politování.

 
Sibilla Aleramová
 

Špatně žijí ti, kteří stále žít začínají.

 
Lucius Annaeus Seneca
 

Láska je kouzlo se srdcovým esem a srdcovou dámou, když vám osud zamíchá kartami, zůstávají stále při sobě.

 
Neznámý autor
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt