Pátek, 15. leden 2021 | Svátek má Alice Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jiří Voskovec

« Všechny citáty autora
 

Človek vymyslel reč preto, aby sa mu zmestil do hlavy celý svet.

 
Jiří Voskovec

» Jiří Voskovec - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jiří Voskovec, Anonymous quotes, citáty o člověku, citáty o světě, autoři od písmene V


Podobné citáty

 

Člověk vymyslel řeč proto, aby se mu vešel do hlavy celý svět.

 
Jiří Voskovec
 

Celý svět? Copak mi ten celý svět pomáhal při záchraně dětí? Když jsem šla ulicemi a brečela bezmocí? - Irena Sendlerowa novináři, který ji žádal o interwiev s tím, že o jejích činech musí slyšet celý svět, české znění podle Lucie Syzmanovské

 
Irena Sendlerowa
 

TOTUS MUNDUS AGIT HISTTRIONEM Celý svět dělá blázna, celý svět hraje komedii. Nápis je na průčelí divadla GLOBE kde hrával Shakespeare.

 
Neznámý autor
 

Myslím však, že najväčšou odmenou je uznanie jej mena. Každý ju pozná ako MATKU TEREZU, a to len pod týmto menom. To znamená, že celý svet ju jednohlasne uznal a vyhlásil za matku. Doteraz svet, a to celý svet, nikoho nenazval týmto menom. (1971 - Ján XXIII.)

 
Matka Tereza
 

Ak niekto bedáka, že ho zradil svet, robí tak preto, lebo to on zradil svet. Ak niekto narieka, že láska mu nepriniesla šťastie, robí tak preto, lebo v láske klamal sám seba. Láska nie je len podarúnok, ktorý sa prijíma.

 
Antoine de Saint-Exupéry
 

Kdyby člověk miloval všechny lidi, nosil by v sobě celý svět.

 
Friedrich Schiller
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt