Pondělí, 14. červen 2021 | Svátek má Roland Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jigal Amir

« Všechny citáty autora
 

Každý Žid, který ponechá svůj lid nebo území nepříteli podobně jako Rabin, musí být zabit. Studoval jsem Halachu celý život a dobře vím o čem mluvím. (Jigal Amir, při výpovědi před izraelským soudem)

 
Jigal Amir

» Jigal Amir - zobrazit všechny citáty »Zdroj: SPRINZAK, Ehud. Brother against Brother - Violence and Extremism in Israeli Politics. New York : The Free Press, 1999. ISBN 978-0684853444. S. 253-258.


Štítky: Citáty Jigal Amir, Amir Butler quotes, citáty o životě, citáty o nepřátelství, citáty o vzdělání, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Krásné ženy člověk nikdy nepozná dobře, i kdyby je studoval celý život. Jsou tak či onak nebezpečné.

 
Josef Škvorecký
 

Žij každý den, jako bys právě v něm měl prožít celý svůj život.

 
Vasilij Vasiljevič Rozanov
 

Nevinnost před svědomím a bohem neplatí před soudem světa, soudem národů.

 
Pavel Jozef Šafárik
 

Poněvadž jsem hodně studoval, věřím jako bretoňský sedlák. Kdybych byl studoval ještě více, věřil bych jako bretoňská selka. (Často opakovaný výrok v různých obměnách. Pozn.: Bretoňsko je známo jako nejpevnější bašta katolicismu ve Francii.)

 
Louis Pasteur
 

…když jsem si poprvé četl partituru, zažíval jsem stejný pocit, jaký musí mít vědec, který se blíží k vyřešení svého úkolu nebo archeolog před dosažením rozhodujícího objevu…. (o opeře Hél?ne)

 
Guillaume Tourniaire
 

Jsem autorem nejen těžkým, ale i drastickým. Některé biografie jsou vysublimované už od kolébky, já jsem však celý svůj život měl nesmírně blízko k nezralosti, přímo jsem se o ni otíral, nereprezentuji svět dospělých, moje slizké místo je tam, kde se zralost stýká s nezralostí, forma s bezformím... Při pohledu na mne jsou kritici bezradní - nevědí, jestli mne mají považovat za žáka, nebo za dospělého, za hodnotu, nebo za brak - a rozzuřeni tím, že je neberu dostatečně vážně, neberou vážně ani oni mne.

 
Witold Gombrowicz
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt