Sobota, 12. červen 2021 | Svátek má Antonie Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jean Amrouche

« Všechny citáty autora
 

Obdivuhodné u něj bylo to, že si v něm fyzik a metafyzik zdaleka nevadili, že si své postupy navzájem nepletli, ale jeden o druhého se opírali. (o Saint-Exupérym)

 
Jean Amrouche

» Jean Amrouche - zobrazit všechny citáty »Zdroj: CHEVRIER, Pierre. Sain-Exupéry. 1.. vyd. [s.l.] : Vyšehrad, 1986. S. 208.


Štítky: Citáty Jean Amrouche, Jean Anouilh quotes, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Pokaždé, když nám Antoine přinesl nějaký článek pro Paris-Soir, bylo opravdovou hádankou, jak ho předat do sazárny. Člověk se ho nemohl zbavit. Seděl v redakci až do půlnoci a neustále měnil pořádek vět, tu a tam vypustil řádku nebo slovo a působil kolem sebe absolutní zmatek.(o Saint-Exupérym)

 
Pierre Lazareff
 

Láska je ideální vztah mezi dvěma lidmi, aby se navzájem milovali, nikoliv aby se jeden do druhého zamilovali.

 
Pedro Calderón de la Barca
 

Bez druhých je život, láska a štěstí pouhou utopií. Jsme spolu navzájem propojeni tisíci vlákny. Jeden život závisí na druhém, žádný se bez druhého nemůže rozvinout.

 
Phil Bosmans
 

"Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého."

 
Matka Tereza
 

Psychologicky je nemožné, aby láska milenců měla stejnou úroveň. Vždy jeden druhého více miluje, nežli může být jeden od druhého milován. A právě zde je rozum v lásce důležitým činitelem, který může vyrovnávat rozdíly v úrovni lásky.

 
William Henry Bragg
 

Lidé, kteří nemohli žít jeden bez druhého, často zjistí, že nemohou žít ani jeden s druhým.

 
Ladislav Muška
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt