Pondělí, 14. červen 2021 | Svátek má Roland Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

James Atlas

« Všechny citáty autora
 

Literatura je rozkrádání. [Literature is theft.]

 
James Atlas

» James Atlas - zobrazit všechny citáty »Zdroj: MCCRUM, Robert. Plagiarism: in the words of someone else… theres little new in lit. guardian.co.uk [online]. 2010-01-17 [cit. 2011-03-14].


Štítky: Citáty James Atlas, James Ah Koy quotes, citáty o knihách, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Muži umělci jsou umělci, ženy umělkyně jsou ženy. Takhle věci fungují a bylo to tak vždycky. Literatura je ještě více macho-umění než ostatní. Existuje hranice mezi sentimentální literaturou a mužnou literaturou, na kterou by mělo být pamatováno. Muži spisovatelé mají svou plodnost velmi zakotvenou a je to hrůza, pokud žena prodá více knih než oni. [Male artists are artists, female artists are women. That’s the way things work, and they have always been this way. Literature is an even more macho art than others. There’s a border between sentimental literature and virile literature, which should be kept in mind. Male writers are very embedded into their virility, and it’s a threat if we women sell more books than them.]

 
Lucía Etxebarria
 

Původní literatura národního rázu nezastírá a co strom samorostlý ke své zemi nejlépe se hodí. Literatura samých překladů jest zahrada cizokrajnými stromy osázená. Jako národní kroj, tak původní literatura národu sluší.

 
Josef Jungmann
 

Literatura musí být nad politikou. Literatura neslouží politice ani morálním soudům a nesmí být omezena žádnou doktrínou.

 
Kao Sing-ťien
 

Klasická literatura je ta literatura, od které už nečekáme, že nám bude povídat něco nového. Proto si ji tak vysoce vážíme, a proto ji také nečteme.

 
Karel Čapek
 

Vedel o literature vsetko, okrem toho, ako mat z nej radost.

 
Joseph Heller
 

Spisovatel Dovlatov rozpoznává příliš omezenou škálu jemnosti duše. Roztok jeho prózy není silný ani spalující. Nejsilnější literatura je literatura tragická. Ten, kdo nepracuje v žánru tragédie, je odsouzen k druhořadosti, aťsi ho budou vydávat do aleluja. Se slabým světélkem v rukou velkým lesem temnoty neprojdeš.

 
Eduard Limonov
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt