Pondělí, 14. červen 2021 | Svátek má Roland Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Erich Maria Remarque

« Všechny citáty autora
 

Vždycky se nám zdá lepší to, co nemůžeme dostat, než to, co už máme. V tom spočívá romantika a idiotství lidského života.

 
Erich Maria Remarque

» Erich Maria Remarque - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Erich Maria Remarque, Erich Maria Remarque quotes, citáty o životě, citáty o člověku, citáty o hlouposti, autoři od písmene R


Podobné citáty

 

Jako vlna neexistuje sama o sobě, ale pokaždé je součástí pohybu oceánu, tak ani my nemůžeme procházet životem sami, ale vždycky máme účast na zkušenosti života, který působí všude.

 
Albert Schweitzer
 

Nemůžeme si vybrat, kolika let se dožijeme, ale můžeme si sami zvolit, kolik života našim létům dokážeme dát. Nemůžeme ovlivnit krásu naší tváře, ale můžeme ovlivnit její výraz. Nemáme kontrolu nad těžkými okamžiky života, ale můžeme si je ulehčit. Nemůžeme ovlivnit negativní atmosféru celého světa, ale můžeme ovlivnit atmosféru, která panuje v naší mysli. Často se snažíme ovlivňovat věci, se kterými nemůžeme nic dělat. Příliš málo se snažíme ovlivňovat to, co je v našich silách…naše postoje.

 
John C. Maxwell
 

Velká láska není romantika života; tou je mnoho malých lásek.

 
John Fletcher
 

Najít lásku je dobré, ale nehledat a dostat je lepší.

 
William Shakespeare
 

Ve hře, co hrajeme, nemůžeme vyhrát. Některé prohry jsou lepší než jiné, toť vše.

 
George Orwell
 

Faleš bohatství spočívá v tom, že zaměňujeme to, co máme, s tím, co jsme. Myslíme si, že jsme více, máme-li více.

 
Ernesto Cardenal
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt