Sobota, 04. duben 2020 | Svátek má Ivana Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Ephraim Kishon

« Všechny citáty autora
 

Ženská duše je pro mě otevřená kniha, jenže napsaná v nesrozumitelném jazyce.

 
Ephraim Kishon

» Ephraim Kishon - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Ephraim Kishon, Ephraim Kishon quotes, citáty o knihách, autoři od písmene K


Podobné citáty

 

Příroda je stále otevřená kniha a jen v ní opravdu stojí za to číst.

 
Antoni Gaudí
 

Exil je výborná zkušenost, někdy bolestná, ale neocenitelná. Máš své kořeny, tam ale nejsou. Máš jazyk, tam je ale nepoužitelný. V myšlenkách neustálé překládání. A sny v několika jazycích. V jazyce tvé vlastní historie a v jazyce nového života. Psychologická Babylónská věž. Ale když se člověk nepoddá, může z toho mít užitek.

 
Natasza Goerkeová
 

Příroda dala ženám pěknou postavu, aby se jí chlubily. Jinak v tom shonu za živobytím by se mohlo stát, že by si jich mužští nevšimli nebo by si jich všimli až pozdě, a množení by došlo úhony. Takže to ženské chlubení má význam - jenže ono je to jiné chlubení, když si pěkná ženská vykračuje jakoby nic, nekouká po nikom, ale vidí všechno. A jiné, když pěkná ženská jde, co krok, to bok sem, bok tam, když upustí klíče, aby se mohla pro ně sehnout, a dělá, že neví, že má výstřih.

 
Jan Werich
 

Ženská duše stále potřebuje milovat a být milována.

 
Romain Rolland
 

V rohu map z 15. století bývá prázdný prostor bez tvaru a jména, kde jsou napsána tři slova: hic sun leones. Onen temný kout je i v člověku. Vášně obcházejí a bouří kdesi v nás, a v tomto temném prostoru duše lze oprávněně říci: zde jsou lvi.

 
Fjodor Michajlovič Dostojevskij
 

Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá.

 
André Maurois
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt