Středa, 21. únor 2024 | Svátek má Lenka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Zdenka Cecília Schelingová (1916 – 1955)


Slovenská řeholnice a mučednice, milosrdná sestra svatého Kříže a oběť pronásledování katolické církve komunistickým režimem.
 
Ježíš může všechno. Důvěra v něj tvoří zázraky (orig.: "Ježiš môže všetko. Dôvera v neho robí zázraky!")Schelingová citáty
Pro ty, kteří milují Boha, není strachu ze spravedlnosti. (orig.: "Pre tých, čo milujú Boha, niet strachu zo spravodlivosti.") - bl. Zdenka ve svém zápisníku
Schelingová
Ježíše poznáváš do té míry, do jaké mu chceš patřit (orig.: "Ježiša poznávaš takou mierou, akou mu chceš patriť".)
Když se s někým setkám, každý musí cítit: Bůh je tu! (orig.: "Keď sa s niekým stretnem, každý musí cítiť: Boh je tu!"
Kdo miluje, přestává trpět. (orig.: "Kto miluje, prestáva trpieť.")
Nic mne nezastraší, ani vítr, co přihnal husté mraky, budou zde jen krátce. Má důvěra roste, neboť vím, že nad mraky je moje milované Slunce. (orig.: "Nič ma nezastraší, ani vietor, čo prihnal husté mraky, lebo to bude iba okamih. Moja dôvera rastie, lebo viem, že za mrakmi je moje milované Slnko."
Velká jednoduchost jiných udivuje a strhává ještě víc, než to, co je komplikované. (orig.: "Veľká jednoduchosť iných udivuje a strháva ešte viac ako to, čo je komplikované."
Ježiša poznávaš takou mierou, akou mu chceš patriť.
Schelingová
Keď sa s niekým stretnem, každý musí cítiť: Boh je tu!
Schelingová Zdenka Cecília
Kto miluje, prestáva trpieť.
Zdenka Cecília Schelingová
Nič ma nezastraší, ani vietor, čo prihnal husté mraky, lebo to bude iba okamih. Moja dôvera rastie, lebo viem, že za mrakmi je moje milované Slnko.Veľká jednoduchosť iných udivuje a strháva ešte viac ako to, čo je komplikované.
 
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt