Pondělí, 29. květen 2023 | Svátek má Maxim Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Tertullianus (160 – 220)


Kňaz.
 
Tertullianus
Čím více nás kosíte, tím více je nás. Krev [mučedníků] je semenem křesťanů. [Plures efficimur, quotiens metimur a vobis: semen est sanguis Christianorum.]Tertullianus citáty
Když Tiber zaplaví město, když Nil nezaplaví pole, když dlouho trvá špatné počasí, když se země otřásá, když je hlad, když mor, hned "Křesťany lvům!".
Tertullianus
Špatné zvyky kazí dobré mravy.
Tertullianus citáty
Syn boží bol ukrižovaný: Nehanbím sa, pretože je to hanebné. Zomrel syn boží: je to neuveriteľné pretože je to nemožné. A pochovaný vstal zmŕtvych: je to isté, pretože je to nemožné. [lat: Crucifixus est dei filius; non pudet, quia pudendum est. Et mortuus est dei filius; credibile prorsus est, quia ineptum est. Et sepultus resurrexit; certum est, quia impossibile.]
Tertullianus
en: The Son of God was crucified: I am not ashamed-because it is shameful. The Son of God died: it is immediately credible-because it is silly. He was buried, and rose again: it is certain-because it is impossible. (Evans translation).
Tertullianus citáty
z Tertullianus - De carne Christi(On the flesh of Christ)
Tertullianus
Aky krásny pár sú dvaja veriaci s tou istou nádejou, s tým stým ideálom, s takým istým spôsobom života a s taký mistým postojom slúžiť!
Tertullianus citáty
Nenávisť je dcéra strachu.
Tertullianus
Preč s takým čo ustavične hľadá, pretože nikdy nič nenájde, keďže hľadá tam kde nič nemožno nájsť. Preč s takým čo ustavične klope, pretože klope tam, kde nikto nie je čo by otvoril; preč s takým čo sa ustavične pýta, pretože sa pýta takého čo nepočuje.
 
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt