Robert Francis Kennedy (1925 – 1968)
Mladším bratrem 35. prezidenta USA, Johna F. Kennedyho.
Pokrok je krásné slovo, ale jeho hnací silou je změna a každá změna má své nepřátele.
K organizaci naší společnosti nepotřebujeme pěsti, nýbrž mozky. Nepotřebujeme žádný tělesný výkon siláka, nýbrž potřebujeme ty nejlepší hlavy.
Celý náš vládní program nebazíruje na službě pro lidi, nýbrž na práci s lidmi.
Každá společnost má takové zločince, jaké si zasloužila a takové soudnictví, jaké si vytvořila.
Náš americký způsob života, dává každému šanci se uplatnit. Jde pouze o to uchopit jí oběma rukama a co nejlépe jí využít.
V každé zemi a v každé době existují lidé, kteří se snaží překážet dějinému pokroku. Obávají se budoucnosti, nedůvěřují současnosti a přejí si jistotu, tak jako pohodlí minulé doby, které ve skutečnosti nebyli a existují pouze v jejich představách.
Dnes, kdy socialismus a plánované hospodářství na všech koncích selhávají, je tím naléhavější pro Američany, aby věnovali pozornost těm institucím, které Americe zajišťují pružnou, dynamickou a konkurence schopnou společnost.
To, co je na extremistech zavrženíhodné není ani tak jejich extremismus, jako intolerance a bezohlednost vůči ostatním.
Extrémista zklamán neúspěchem, zatracuje motivace, morální názory a patriotismus oněch, kteří ho odmítají. Ať se angažuje politicky a nebo nábožensky, vždy kolem sebe rozsévá samoúčelné fráze a bezdůvodný strach.
Mnoho lidí vidí svět takový jaký je a ptají se "proč"? Já sním o světě, který tady ještě nikdy nebyl a ptám se "proč ne"?
Každý šestý občan USA potřebuje pomoc a povinností nás pěti je, mu pomoci.
Čím těžší je získávat důkazy, tím důležitější je mít spolehlivé informátory.
Každé zvýšení tolerance slouží posílení a rozšíření demokracie. Každé prohloubení tolerance, automaticky rozšiřuje demokracii.