Sobota, 22. červen 2024 | Svátek má Pavla Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Ludwig Erhard (1897 – 1977)


První ministr hospodářství SRN, zvaný „otec německého hospodářského zázraku“.
 
Ludwig Erhard
Ve světě, který má tendenci se neustále rozšiřovat, potřebuje svobodný lid zdravé národní sebevědomí. Pouze ten, kdo sám v sobě nalézá klid jistoty a je si vědom kořenů svébytnosti, bude moci jít touto cestou aniž by zbloudil.Erhard citáty
Každé dodatečné pracovní místo a každý další, jiný prostředek ke zvyšování výkonu, slouží nakonec k obohacení lidského bytí všem. Nikdy nepřestanu dbát o to, aby plody hospodářského pokroku pronikaly ke stále širším vrstvám až nakonec dosáhnou všech vrstev našeho národa.
Erhard
Veškerá snaha a úsilí zaměřené na plnou zaměstnanost, konjukturu nadbytku a kontinuitu růstu hospodářství, budou ovšem korunovány úspěchem potud, pokud nebude hospodářská soutěž manipulována umělými nebo právními předpisy, které jí budou stát v cestě a nebo jí nakonec úplně znemožní.
Erhard Ludwig citáty
Komplex závisti, kterým jsme my Němci dost postiženi, hraje významnou roli. Výhody, které někdo z nás získal, připravují našeho souseda o klidný spánek.
Erhard Ludwig
Již titul mé knihy "Blahobyt pro všechny" je velmi problematický, neboť neodpovídá vůbec mému přesvědčení, že již samotným dosažením tohoto cíle dojde ke štěstí a spokojenosti německého obyvatelstva a že by blahobyt pro všechny sám o sobě zaručoval vytvoření harmonie uvnitř lidské společnosti.
Ludwig Erhard citáty
Někteří lidé říkají, potřebujeme Erharda, abychom vyhráli příští volby. Tito lidé se hluboce mýlí. Nedělám politiku, abych vyhrál volby, nýbrž pracuji pro Německo a celý německý národ.
Ludwig Erhard
Kdyby Wilhelm Röpke ještě dneska žil, určitě by se mnou sdílel můj názor, že počítač může být sem tam k něčemu užitečný, ale ty největší záhady lidského života nelze vyjádřit v žádných číslicích.
Erhard Ludwig citáty
Pojišťovna vám zaplatí zásadně všechno, mimo toho, co se vám přihodilo.
Erhard
Jan Berwid-Buquoy: "Otec německého hospodářského zázraku - Ludwig Erhard", 2. vydání, Professional Publishing, Praha 2006.
Erhard Ludwig
Kompromis je umění rozdělit koláč tak, aby si každý myslel, že z něho dostal největší krajíc.
 
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt