Úterý, 05. prosinec 2023 | Svátek má Jitka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Leo Buscaglia


Také známý jako "Doktor Láska", byl autor, motivační řečník a profesor.
 
Leo Buscaglia
Loajalita ve vztahu mezi dvěma lidmi se zakládá na důvěře a úctě. Lze ji pouze nabídnout, nikdy vymáhat. Jejím základem je dobrovolná, oddaná, nesobecká láska.Buscaglia citáty
Žárlivost probouzí silné emoce, ale sama o sobě nepřivádí k pozitivní akci. Stává se záludným procesem, který nám brání vidět věci takové, jaké jsou.
Buscaglia
Rodiče po celý život přehlížejí bezstarostnost svých dětí. Děti přehlížejí panovačnost svých rodičů. Milenci přivírají oči nad oboustrannými nedostatky a slabostmi. Činíme tak proto, že své protějšky milujeme a víme, že ani my nejsme dokonalí.
Buscaglia Leo citáty
Žárlivost je normální pocit. Avšak chování, které často vyvolává, je často iracionální.
Buscaglia Leo
Sen je součástí našeho soukromí. Je cosi zvláštního v tom, sdílet své soukromí s lidmi, které milujeme. Je to pouze další způsob, jak se dát druhým poznat.
Leo Buscaglia citáty
Sebeklamy, které nás mají uchránit bolesti, končí pravidelně tím, že s sebou přinášejí bolest ještě větší. Opevňujme své klamy, abychom je uchránili před přirozenou korekcí, kterou provádí každodenní život.
Leo Buscaglia
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života. Obohacují naši budoucnost o nové možnosti.
Buscaglia Leo citáty
Odpouštění je volní akt. Je to volba, kterou provádí vůle. Buďto se rozhodneme, že odpustíme, nebo zvolíme opak. Musíme si však pamatovat, že odpouštět i přijímat odpuštění vyžaduje stejnou dynamiku. Jestli-že doufáme, že nám bude odpuštěno za to, co zlého jsme spáchali, pak jsme nuceni sami učinit totéž. Nedokážeme-li druhým odpouštět, pak nemůžeme očekávat, že oni odpustí nám.
Buscaglia
Opravdové odpuštění je projevem nejvyššího stupně lidského počínání.
Buscaglia Leo
Člověk nemůže existovat nebo něčím se stát, aniž by měl k někomu nějaký vztah. Od samého počátku, jak rosteme, stále více pociťujeme potřebu a význam spřízněnosti.
Leo Buscaglia
Proces sebepoznání nesmí být nikdy ukončen.Leo Buscaglia citáty
Dobrý zdravotní stav se tvoří uvnitř těla, ale vřelá lidská účast mu k tomu velmi napomáhá.
Leo Buscaglia
Smích je nejjistější prostředek, jak se sblížit s ostatními lidmi.
Buscaglia citáty
Duševní bolest dokáže přinejmenším tak oslabit jako bolest fyzická. Málokomu z nás se v životě podaří této bolesti uniknout. Nelze se jí vyhnout. Dá se s ní jedině určitým způsobem zacházet. Odpuštění je často hlavním, ne-li jediným únikem z bolestné situace.
Buscaglia Leo
Chemické pochody v našem těle se mění, když jsme si s někým nablízku.
Buscaglia Leo citáty
Odpouštět. Toto slovo je obklopeno nádhernou aureolou vřelosti a síly. Je to slovo, které vyjadřuje uvolnění a vysvobození a které znamená skutek, jenž dokáže léčit, ho-jit, sjednocovat a znovu tvořit.
Leo Buscaglia
Člověk se může rozhodnout, že bude klamat, ale měl by si uvědomit, že existují různé jiné alternativy, které si zaslouží jeho pozornost.
Leo Buscaglia citáty
Žárlivost může být dobrá i zlá a záleží nikoliv na tom, co cítíme, ale co děláme, a jak se naše pocity projevují v našem chování.
Leo Buscaglia
Lidé jsou komická stvoření a život nám poskytuje mnoho příležitostí k smíchu. Takže to jediné, co musíme udělat, je naučit se znovu smát.
Buscaglia Leo
Štěstí je vždycky produkt nějakého citu nebo nějaké činnosti.
 
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt