Úterý, 05. červenec 2022 | Svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Josif Vissarionovič Stalin (1878 – 1953)


Sovietsky stranícky a štátny činiteľ gruzínskeho pôvodu.
1 2
Josif Vissarionovič Stalin
Stalin vytýčil vedcom ušľachtilú úlohu - pracovať pre ľud. (A. F. Joffe)Stalin citáty
Pokud se náhodou stane, proti všem předpokladům, že ne kapitalismus, ale komunismus se zhroutí, rozpustte potom Sovětský svaz a zajistěte vstup Moskvy do NATO. To bude rána, ze které se Západ nikdy nevzpamatuje.
Stalin
Antisemitismus, jakožto extrémní forma rasového šovinismu, je nejnebezpečnějším přežitkem kanibalismu. (odpověď na dotaz Židovské telegrafní agentury z Ameriky, 1931)
Stalin: "Já vím, že vy, Čechoslováci, nám Rusům nedůvěřujete. Ani vy, dr. Beneši, nám nedůvěřujete!" Beneš: "Ano!" Stalin: "Avšak já vás ujišťuji, že dodržíme smlouvu, kterou jsme s vámi uzavřeli - že Československo bude svobodná a nezávislá země a že my se nebudeme vměšovat do vašich vnitřních záležitostí. Jak to budete dělat, takové to budete mít." (Stalinův přípitek na večeři na Benešovu počest, když se na jaře 1945 vracel z londýnského exilu přes Moskvu do Československa; zdroj: sds.cz)
Stalin Josif Vissarionovič
Vděčnost je nemoc, kterou trpí psi.
Stalin je nešťastný, že není lepší než ostatní. Ještě víc je nešťastný z toho, že není ani průměrný jako ostatní. A toto jeho neštěstí je pravděpodobně jeho jediným lidským citem. Je v něm cosi ďábelského. Nikolaj Ivanovič Bucharin, sovětský politik, na setkání s menševickým emigrantem Fjodorem Danem.
1 2
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt