Pondělí, 29. květen 2023 | Svátek má Maxim Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Gabriel Chevallier (1895 – 1969)


Francúzsky spisovateľ.
 
Gabriel Chevallier
Vojáci jsou obvykle blbouni, ale jestliže se mezi nimi vyskytne jeden, který je inteligentní, tak je nutné žasnout a obávat se všeho.Chevallier citáty
Manžel se obyčejně málo stará o svou ženu, ale začne si jí vážit hned, jak se kolem ní začne vrtět někdo jiný.
Chevallier
Režim je dobrý nebo špatný podle toho, jací jsou lidé. Neznám režim, který by se v rukou podvodníků osudně nezvrhl, i kdyby měl sebekrásnější úmysly.
Chevallier Gabriel citáty
To, v čem se každá bytost liší, je život, a to, v čem jsou všechny stejné, je smrt.
Chevallier Gabriel
Láska, to je pro ženskou velký trápení. Sotva doroste a začne kroutit zadečkem, už myslí jen a jen na lásku!
Gabriel Chevallier citáty
Láska, to je otázka kvality sliznic.
Gabriel Chevallier
Kariéry se dělají obvykle jen na doporučení určitých lidí. Protože úřední činitelé nemají čas na nějaké obstarávání informací o kandidátech, vybírají si toho, jehož jmenování udělá radost nejvýznamnějším osobám.
Chevallier Gabriel citáty
Lehké osoby vlastně prokazují společnosti službu, neboť tím, že usnadní jisté věci, ochrání zároveň čest mladých dívek. Není to teorie zcela zavrženíhodná.
Chevallier
To, v čom sa každá bytosť líši je život, a to, v čom sú všetci rovnakí je smrť.
Chevallier Gabriel
Mají-li ženské sekat dobrotu, musí se muži mít čile k dílu.
Gabriel Chevallier
Muži a ženy se dobře poznávají jenom prostřednictvím svých těl. Proto, když se začne mluvit o lásce, nakonec to končí vyspáním v posteli, ať už to vyspání je inspirováno vášní nebo rozkoší.Gabriel Chevallier citáty
Ženské pokolení se domnívá, že je nemorální, nebo dokonce skandální, že si muž nebere na starost nějakou jeho představitelku. Ten, kdo zarytě se nechce oženit, je podle žen nějak vadný nebo má nepřirozené mravy.
Gabriel Chevallier
Dokud máte hezkej pevnej zadeček, tak ho hleďte dobře využít! Jednou vám zvadne a už se za ním nikdo neohlédne! Ženská, která má zadek, za kterým se muži přestanou otáčet, není už k ničemu.
Chevallier citáty
Když se žena dvakrát denně nepomiluje, znamená to, že si dost nehledí svých darů, a je to pro nebe stejná urážka, jako když se věřící zapomene ráno a večer pomodlit.
 
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt