Pátek, 12. duben 2024 | Svátek má Julius Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Freddie Mercury (1946 – 1991)


Anglický zpěvák, pianista, skladatel a frontman skupiny Queen původem peršan, narozen na Zanzibaru.
 
Freddie Mercury
Kdybych zemřel už zítra, nebudu si stěžovat, už jsem udělal opravdu vše.Mercury citáty
Ty moje zuby. Nelíbí se mi, jak vyčuhujou. Nechám si je upravit, ale pořád nemám čas. Jinak jsem ovšem naprosto dokonalý.
Mercury
Vždycky jsem si myslel, že vydržíme nejvýš tak pět let, ale dostalo se to až do bodu, kdy jsme vlastně staří na to, abychom se rozpadli. Dovedete si představit zakládání nové kapely ve čtyřiceti? To zní dost blbě, ne?
Mercury Freddie citáty
O Crazy little things called love: "Napsal jsem to ve vaně".
Mercury Freddie
Proč takhle maříte čas? Musíte definovat mnohem originálnější písně. Musíte mnohem jasněji definovat způsob vašeho hudebního vyjadřování. Kdybych byl vaším zpěvákem, věděl bych jak na to.
Freddie Mercury citáty
Už dřív jsme si uvědomili, že desky prodává i něco jiného, a teď se konečně video stalo nedílnou součástí tvorby písní. Nahraná písnička vzbuzuje určité představy a za pomoci videa tyto představy zhmotníte. A kromě toho, skupina nemůže být na všech místech najednou, ale video ano.
Freddie Mercury
Ženy jsou jako moderní obrazy. Budete-li jim chtít rozumět, nikdy si jich neužijete.
Mercury Freddie citáty
Někdy se cítím mizerně, chci vyjít do ulic na nákupy a utápět se ve svých penězích... A pak mě napadá: Bože co jsem si to zase koupil?
Mercury
Jsem rád, když lidi odcházejí z koncertů Queen pobavení, s pocitem příjemně strávené doby. Písničky Queen mi připadají takové odpočinkové, stejně jako dobrý film - z toho odcházíte s tím, že to bylo dobré a snáz se vracíte ke svým problémům.
Mercury Freddie
Když jsme začínali, hráli všicni rockeři v džínách. A najednou se objevil nějaký Freddie Mercury v obleku od Zandry Rhodesové, nalíčený a s černě nalakovanými nehty. Bylo to pro ně šíleně pobuřující.
 
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt