Pondělí, 05. prosinec 2022 | Svátek má Jitka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Erwin Rommel (1891 – 1944)


Přezdívaný Pouštní liška, byl německý polní maršál považovaný za jednoho z nejlepších polních taktiků druhé světové války.
 
Erwin Rommel
Půjdu tak daleko jak jen to bude možné. Mám málo paliva a vody, ale v tomto ovzduší úspěchu vojáci nežádají pití a dokonce ani spánek. Chtějí pouze jít dál. Nyní dosáhnu El Alameinu, ale cíly jsou Alexandrie, Káhira, údolí Nilu... Pokud bude tanková armáda schopna projít úžinou u El Alameinu, čemuž věřím, 30. června budeme v Káhiře. Počkám tam na vás, tam si budeme moct promluvit ve větším pohodlí. (26. června 1942, Sidi Barrani, rozhovor s Kesselringem a Cavallerem, zaznamenaný Rommelovým pobočníkem)Rommel citáty
Úplně mi stačí, když je se mnou Vůdce spokojený. (k manželce, září 1939)
Rommel
Věřte mi Langu, první dvacet čtyři hodiny invaze jsou rozhodující. Pro Spojence i pro Německo to bude ten nejdelší den. (k pobočníkovi, květen 1944)
Rommel Erwin citáty
Führer ví, co je pro nás dobré. (dopis manželce, 31 srpen 1939)
Rommel Erwin
Kdyby úspěch závisel, tak jako v minulých časech, na síle vůle mých mužů a jejich důstojníků, překonali bychom Alamein. Ale vyschly zdroje našich zásob, díky lenosti a zmatkářství zásobovacích důstojníků na pevnině. (vysvětlení porážky v první bitvě u El Alameinu)
Erwin Rommel citáty
Ale Vůdce mi důvěřuje, a to mi stačí. (květen 1944, dopis manželce)
 
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt