Pondělí, 14. červen 2021 | Svátek má Roland Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Adolf Hitler (1889 – 1945)


Německý vůdce a diktátor.
1 2
Adolf Hitler
Hranice států tvoří lidé a lidé je taky mění. Svědčí to pouze o síle dobyvatelů a slabosti poražených, a jedině v této síle je právo.Hitler citáty
Je to víra v náš národ, která nás, malé lidi, učinila velikými, která nás chudé lidi, učinila bohatými, která nás, lidi kolísající, zbabělé a bojácné učinila statečnými a odvážnými. Tato víra dala nám bloudícím prohlédnout a spojila nás.
Hitler
Kdokoliv, kdo je připraven učinit z národní otázky otázku svou vlastní do té míry, že nezná žádný vyšší ideál než blaho svého národa; kdokoliv, kdo porozuměl naší skvělé národní hymně "Deutschland über Alles" v tom smyslu, že nic na světě nezastíní v jeho očích Německo, jeho lid a zemi - ten je socialistou. "(Hitlerův projev z 28.7. 1922)
Hitler Adolf citáty
Z toho dôvodu dnes verím, že jednám v súlade s vôľou všemocného Stvoriteľa: tým, že sa bránim proti Židovi, bojujem za dielo Pána.
Hitler Adolf
Měsíce nás všechny sužuje problém, který nám kdysi nadělil versailleský diktát a který se stal nyní neúnosný svou zrůdností a prohnilostí. Gdaňsk je německé město. Koridor byl a je německý... Proto jsem se nyní rozhodl hovořit s Polskem stejnou řečí, jakou Polsko užívá po měsíce vůči nám... Polsko dnes v noci poprvé střílelo na našem vlastním území a použilo k tomu i regulérní vojáky. Od pěti hodin čtyřiceti minut opětujeme palbu. A od této doby se za bombu platí bombou. (Z Hitlerova projevu před říšským sněmem o napadení Polska z 1. září 1939)
Adolf Hitler citáty
Židé jsou nepochybně rasa, ale nejsou to lidé.
Adolf Hitler
Nejveselejší ze všech byl "On". Plácal se do stehen a chechtal se tak srdečně, že se dvakrát zakuckal. Vstal a znovu dopadl na židli smíchem bez sebe. Řídké vlasy mu padaly do čela, rukou mával ve vzduchu, proslavený knírek se mu třásl - byl na něho otřesný pohled. [Maria Augusta Trappová]
Hitler Adolf citáty
Především zavazuji představitele národa a celou jeho družinu k pečlivému dodržování rasových zákonů a nemilosrdnému odporu proti světovému traviči všech národů, mezinárodnímu židostvu.
Hitler
Som katolíkom rovnako ako predtým...
Hitler Adolf
Židov musíme vyhubiť, pretože poťahujú drôtikmi, inak nám nič nepomôže!
Adolf Hitler
Každá propaganda musí byť populárna na takom intelektuálnom stupni, aby jej aj najhlúpejší z tých, voči ktorým je nasmerovaná, porozumeli... Cez jej šikovné a ustavičné aplikovanie, ľudia môžu vidieť raj ako peklo a naopak - najhorší spôsob života môžu považovať za raj.Adolf Hitler citáty
Hitler bol podľa životopiscov skôr nenápadný človek s nedostatkom sebavedomia. Fritz Wiedemann, bývalý nadriadený slobodníka Adolfa Hitlera, odpovedal na otázku, prečo Hitler sa nestal poddôstojníkom: Pretože sme na ňom nemohli objaviť náležité vodcovské vlastnosti.
Adolf Hitler
Hitlerovo vytváranie vlastného imidžu dosahovalo zvláštnej dokonalosti a prepracovanosti. Rečnícke postoje cvičil v prítomnosti profesionálneho herca a svojho komorného fotografa. Takzvaná "reč tela" známa z filmových nahrávok z jeho mítingov, bola výsledkom dlhej práce.
Hitler citáty
Keď vidíš nášho vodcu, je to ako krásny sen. Zabúdaš na všetko, cítíš sa tak, ako by sa ti zjavil Boh.
Hitler Adolf
Na to, aby ste neboli potrestaný za vraždu nepotrebujete diktátora typu Hitler - môžete tak urobiť v demokracii, pokiaľ kongresu a ľuďom v ňom je to jedno... William Shirer (1973)
Hitler Adolf citáty
Sme tak pravicoví, ako bol Hitler ľavicový - ani trocha. (Till Lindemann
Adolf Hitler
Z vodcovho vrchného veliteľstva je hlásené, že náš Vodca Adolf Hitler padol za Nemecko dnes odpoludnia vo svojom veliteľskom stanovišti v budove ríšskeho kancelárstva, bojujúc do posledného dychu proti boľševizmu. 30. apríla vymenoval Vodca za svojho nástupcu veľkoadmirála Dönitza.
Adolf Hitler citáty
Je to fantastický úspěch. Je tak obrovský, že jej přítomnost ani nemůže zhodnotit. Velikost a dosah tohoto úspěchu jsem si uvědomil, když jsem stál uprostřed českého opevňovacího systému betonových bunkrů. Teprve tam jsem jsem poznal, co to znamená dobýt téměř 2000 km opevnění bez jediného výstřelu. Propagandou postavenou do služeb naší myšlenky jsme tentokrát dobyli deset milionů lidí a území přes 100 000 km. Je to ohromné. Hitler při projevu po obsazení Sudet 10. listopadu 1938
1 2
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt