Sobota, 25. září 2021 | Svátek má Zlata Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Auni Bey Abdul-Hadi

« Všechny citáty autora
 

Nic takového jako Palestina neexistuje. Tento pojem vynalezli sionisté! V Bibli není žádná Palestina. Naše země byla po staletí částí Sýrie. (před Peelovou komisí v roce 1937)

 
Auni Bey Abdul-Hadi

» Auni Bey Abdul-Hadi - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Komu patří Země Izrael?. eurabia.cz [online]. 2009-07-5 [cit. 2010-11-26].


Štítky: Citáty Auni Bey Abdul-Hadi, Ali al-Hadi quotes, citáty o náboženství, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Každý ví, že Palestina nebyla nic jiného, než jižní Sýrie. (před Radou bezpečnosti)

 
Ahmed Shuqeiri
 

Izrael má sklon ustoupit ve chvíli, kdy si uvědomí, že je jeho protivník silný. Izraelská armáda a politické vedení dává přednost tyranizovat státy a entity s chabou vojenskou silou, jako jsou Palestina, Sýrie nebo Libanon. Proto také od roku 1967 ještě nedošlo k vojenské konfrontaci s Jordánskem. A proto také Izrael vojensky zaútočil na Mavi Marmaru a násilím neozbrojeným lodím zabránil doplout do Gazy. Pokud by tyto lodě ale měly vojenskou eskortu, situace by byla jiná.

 
Richard Silverstein
 

Židovský stát vznikl v zásadě na účet Arabů. Je to proces přeměny arabského území na území židovské. Palestina už neexistuje. Konec. Měl bych říct, že je mi to líto, ale líto mi to není.

 
Moše Dajan
 

Palestina bude židovská, tak jako Anglie je anglická.

 
Chajim Weizmann
 

v roce 1989 [Jordánsko je Palestina. Hlavním městem Palestiny je Ammán. Chtějí-li Arabové najít své politické vyjádření, musí tak učinit v Ammánu. Území na západ od řeky Jordán - Judea a Samaří - jsou prostě izraelská. Mendel, M. Židé a Arabové. Rovina, Prachatice, 1992. Str. 156-167]

 
Ariel Šaron
 

Stát dnes známý jako Jordánské království je nedílnou součástí toho, co bylo kdysi známé pod názvem Palestina (77 % původního území); jeho obyvatelé jsou proto Palestinci - nelišící se svým jazykem, kulturou nebo náboženstvím a demografickou strukturou od jiných Palestinců. Je tedy jen dějinnou náhodou, že se tento stát jmenuje Jordánské království a nikoliv Palestinské království. [v 70. letech vyjádřil svůj postoj k Jordánsku]

 
Jicchak Šamir
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt