Středa, 29. listopad 2023 | Svátek má Zina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Auguste Comte

« Všechny citáty autora
 

Milovat a zachovat si přitom všech pět smyslů pohromadě, přesahuje schopnosti jedince.

 
Auguste Comte

» Auguste Comte - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Auguste Comte, Auguste Comte quotes, citáty o lásce, autoři od písmene C


Podobné citáty

 

Aby byl ženský hněv komický, stačí zachovat klid a přitom mlčet.

 
Vladimír Roy
 

Je možné milovat a přitom nebýt šťastný. Je možné být šťasný a nemilovat. Ale milovat a být přitom šťastný, to by byl zázrak.

 
Honoré de Balzac
 

Je možné milovat a přitom nebýt šťastný; je možné být šťasný a nemilovat. Ale milovat a být přitom šťastný, to by byl zázrak.

 
Honoré de Balzac
 

Amerika je nejšťastnější zemí, ne snad v nějakém idylickém neb utopickém smyslu, ale tím, že schopnosti k přičinlivosti poskytuje nejrozsáhlejší pole.

 
Jakub Malý
 

Láska je nejvyšší projev sobectví. Nemiluje své partnery, ale jejich schopnosti milovat nás.

 
Gabriel Laub
 

po Mnichovském masakru, 1972 [Stát Izrael existuje proto, aby bránil Židy. Aby bránil Židy před nepřítelem, a aby jim poskytl jediné útočiště na světě, kde by mohli žít v míru a pokoji. Vždycky, když Izrael bojoval, snažil se udělat čáru za minulostí. Nesnížil se na úroveň svých nepřátel. Snažil se být zdrženlivý i při obraně vlastních dětí. Snažil se je zachránit a přitom si zachovat čisté ruce; zachránit je a přitom dodržovat všechna pravidla slušného chování. Bez zbytečných krutostí. Aniž by riskoval život třeba jen jediného náhodného chodce. Izrael je jedinou zemí, která nemá trest smrti dokonce ani pro teroristy, špiony a sabotéry.]

 
Golda Meirová
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt