Neděle, 26. září 2021 | Svátek má Andrea Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Arthur Schopenhauer

« Všechny citáty autora
 

V říší života je nejsilnějším projevem vůle k životu rozmnožovací pud. Ten dokonce překoná i smrt. Láska je iluze, jejíž pomocí se příroda stará o zachování rodu.

 
Arthur Schopenhauer

» Arthur Schopenhauer - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Arthur Schopenhauer, Arthur Schopenhauer quotes, citáty o lásce, citáty o životě, citáty o smrti, citáty o mládí a stáři, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Příroda je vychytralá síla, která pomocí několika rafinovaně umístěných oblastí dokáže pro svůj záměr zachovaní rodu získat i toho, kdo o zachování rodu vůbec neuvažoval.

 
Jiří Suchý
 

Na pomoc zachování rodu vymyslela příroda módu.

 
Václav Dušek
 

Láska psa k člověku spočívá v tom, že žije více pro svého majitele než pro zachování svého rodu.

 
Bidpaj
 

Láska překoná smrt, ale zlozvyk může lásku též překonat.

 
Maria von Ebner-Eschenbachová
 

Láska má svoje iluze a každá iluze má svůj zítřek. Proto se už tolik milenců rozešlo, protože věřili, že jsou spojení navždy. Skutečnou zkouškou je bolest a štěstí. Když dvě bytosti přestáli tuto dvojitou zkoušku života, odhalili svoje chyby a svoje přednosti, mohou si být jisti, že až do skonání života, budou se držet za ruce.

 
Honoré de Balzac
 

Láska má své iluze a každá iluze má svůj zítřek. Z toho důvodu se už tolik milenců rozešlo, ač věřili, že jsou spojeni navždy. Skutečnou zkouškou je bolest a štěstí. Když dvě bytosti prošly touto dvojí zkouškou života, rozvinuly v ní své chyby a své pře.

 
Honoré de Balzac
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt