Čtvrtek, 17. říjen 2019 | Svátek má Hedvika Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Antony Beevor

« Všechny citáty autora
 

Pokud spisovatel používá významné historické postavy, čtenář nemá ponětí, co on či ona čerpal z historických faktů a co je smyšlené. [When a novelist uses a major historical character, the reader has no idea what he or she has taken from recorded fact and what has been invented in their re-creation of events.]

 
Antony Beevor

» Antony Beevor - zobrazit všechny citáty »Zdroj: LODGE, David. HG Wells: prophet of free love. guardian.co.uk [online]. 2011-03-11 [cit. 2011-03-14].


Štítky: Citáty Antony Beevor, Antony and Cleopatra quotes, citáty o knihách, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

There is something fascinating about science. One gets such wholesale returns of conjecture out of such a trifling investment of fact. - Na vědě je cosi podmanivého. Člověk získává tučné výnosy z domněnky na základě nicotné investice v podobě faktů.

 
Mark Twain
 

Zamlčet některé věci je lepší než líčit je jinak, než se přihodily, raději ať se čtenář některé věci nedozví, než aby mu byly podávány v podobě, které neodpovídají historické pravdě.

 
Georgios Pachymeres
 

Boh bol vynájdený na vysvetlenie záhady. Boh je vždy vymyslený na vysvetlenie tých vecí, ktorým nerozumiete. [God was invented to explain mystery. God is always invented to explain those things that you do not understand. (angl.)]

 
Richard Feynman
 

Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.

 
Jaroslav Hašek
 

Spisovatel Zet musí být génius - dosáhl uznání, ačkoliv nemá ani talent, ani nemá co říci.

 
Gabriel Laub
 

Pokud by tedy šlo o falzifikát, byl by to podvrh tak důmyslný, že dokáže čelit kritickému zkoumání metodami, o kterých nemohl mít falzifikátor v šestnáctém století ponětí. (O Turínském plátnu)

 
Ondřej Neff
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt