Sobota, 22. červen 2024 | Svátek má Pavla Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Anthony Trollope

« Všechny citáty autora
 

Zvyk číst si je jediný, který není škodlivý. Přetrvá i když jiné radosti pominou. Bude tu vždy, aby vás podpořil, i když ostatní možnosti zaniknou... Zpříjemní váš čas do konce života.

 
Anthony Trollope

» Anthony Trollope - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Anthony Trollope, Anthony Trollope quotes, citáty o životě, citáty o čase, citáty o rozkoši, autoři od písmene T


Podobné citáty

 

Každý člověk je romanopiscem svého života; hledá čas, až když je nenávratně ztracený; prožívá své radosti a své dny ve skutečnosti, až když jsou pryč.

 
Jean Dutourd
 

Snažme se každého následujícího dne lépe užíti než předešlého, pokud jsme na cestě. Když pak dojdeme konce, oddávejme se vyrovnané radosti.

 
Epikúros
 

Historie nás učí, že lidé a národy se chovají moudře teprve tehdy, když vyčerpali všechny ostatní možnosti.

 
Abba Eban
 

Historie nás učí, že lidí a národy se chovají moudře teprve tehdy, když vyčerpali všechny ostatní možnosti.

 
Abba Eban
 

Heleďte, kompozice, to je jako kdybyste čet knihu, a když ji budete číst s velkejma pauzama, tak vždycky ten celek bude rozházenej. Tak je to i s kompozicí! Jakmile se do toho pustíte, tak musíte pořád tak trochu navazovat. Když to odložíte, tak najednou to, co se vám líbilo, se vám už líbit nebude!

 
Josef Sudek
 

Když pečlivě zvažuji, nenajdu jediný společný rys, který jednoznačně odděluje život od snu. Jak si člověk může být jist, že celý jeho život není jen sen?

 
René Descartes
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt