Pondělí, 21. duben 2025 | Svátek má Alexandra Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

André Maurois

« Všechny citáty autora
 

Lidstvo, které již dva tisíce let píše, se dodnes neunavilo uváděním důkazů pro a proti manželství.

 
André Maurois

» André Maurois - zobrazit všechny citáty »



Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty André Maurois, Andre Maurois quotes, citáty o člověku, citáty o manželství, autoři od písmene M


Podobné citáty

 

Takové manželství, to není nějaká betonová stráda. A právě to je celej ten kumšt a celej ten vtip, že v manželství, když si dva lidi rozumějí a mají se rádi, dovedou si vodpustit a můžou se i přát. Vydařené manželství je div světa. Copak by se dnes mluvilo o Filémonovi a Baukidě, kdyby to nebyl div světa? Tři tisíce let se vzpomíná na dva neznámé lidi jen proto, že se jim vydařilo manželství.

 
Jan Werich
 

Statistiky dokazují, že manželství je nejlepší prevence proti sebevraždám. Ovšem sebevražda je nejlepší prevencí proti manželství.

 
Josef Lukl Hromádka
 

Vydařené manželství je div světa. Copak by se dnes mluvilo o Filémonovi a Baukidě, kdyby to nebyl div světa? Tři tisíce let se vzpomíná na dva neznámé lidi jen proto, že se jim vydařilo manželství.

 
Jan Werich
 

Člověk, jenž píše knihy, si myslí, že je moudřejší a vtipnější než ostatní lidstvo. Předpokládá, že může poučovat a bavit.

 
Samuel Johnson
 

Neexistence důkazů není důkazem neexistence jaderných zbraní. (při obhajobě války proti Iráku)

 
Donald Rumsfeld
 

Manželství je hranol, který rozkládá radost na tisíce drobných starostí.

 
Neznámý autor
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt