Pátek, 12. duben 2024 | Svátek má Julius Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Adam Schaff

« Všechny citáty autora
 

Historický fakt nebo historická událost je vždy výtvorem abstrakce.

 
Adam Schaff

» Adam Schaff - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Adam Schaff, Philip Schaff quotes, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Historický fakt alebo historická udalosť je vždy výtvorom abstrakcie.

 
Adam Schaff
 

Historii je nutno studovat i jako historii současnosti. To se nedá odtrhnout. Každý pohled na historický fakt minulosti, je vždy poznamenán vaším světonázorem, vaším pojetím i tím, co zrovna prožíváte a v jakém prostředí žijete.

 
Václav Vrabec
 

Člověk není výtvorem okolností. Okolnosti jsou výtvorem člověka.

 
Benjamin Disraeli
 

Duch (nebo srdce) není nikdy připraven na památné setkání nebo na historickou událost. Narazíme na ně při dřímajícím vědomí.

 
Jean Dutourd
 

Poznám dejiny a historický vývoj myslenia, a preto mi je jasné, že príde čas, keď sa pustia do hľadania stratených fragmentov toho, čo sa ešte nepodarilo zničiť. Avšak tento fakt mi vôbec nie je na útechu, naopak, je mi odporný, pretože je prejavom strašnej ľudskej hlúposti, ktorá pretrváva od počiatku dejín a, zdá sa bude trvať až do ich konca.

 
Pavel Alexandrovič Florenskij
 

Každá hlava, byť je sebeuniverzálnější, je vždy poznamenána určitým, ať už ostrým nebo tupým, jemným nebo hrubým, dlouhým nebo krátkým, rovným nebo zahnutým nosem.

 
Ludwig Feuerbach
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt