Sobota, 27. listopad 2021 | Svátek má Xenie Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Paul Auster

« Všechny citáty autora
 

Vydat se na dráhu spisovatele není stejné rozhodnutí jako stát se lékařem nebo policistou. Spisovatel si svůj úděl nevybírá, je k němu předurčen. A jakmile se smíříte s tím, že se pro nic jiného, než pro psaní, nehodíte, buďte připraveni na dlouhou a trnitou cestu.

 
Paul Auster

» Paul Auster - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Paul Auster na pwf.cz


Štítky: Citáty Paul Auster, Paul Auster quotes, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Chceš-li v životě dokázat něco skutečně hodnotného, musíš znát svůj cíl a vydat se k němu bez okolků a to přímo. Váhání, vyčkávání, tak jako různé okliky, tě zmatou - dříve nebo později zabloudíš. Kdo zabloudil, ztratil sám sebe - přestává žít. Jeho další osud, je v nejlepším případě, živoření ze dne na den a od výplaty k výplatě.

 
Jan Berwid-Buquoy
 

Nové pevniny neobjevíte, aniž se smíříte s tím, že se Vám pevnina na velmi dlouhou dobu ztratí z dohledu.

 
André Gide
 

Láska by měla být v podstatě aktem vůle, rozhodnutí oddat celý svůj život životu jiného člověka.

 
Erich Fromm
 

Rushdie tvrdí, že tyrani a pisálci jsou přirozenými protivníky, ale takové rozdělení je podle mne příliš zjednodušující - to by z toho vyšli spisovatelé moc lacino. Já si myslím, že diktátoři prostě nesnesou konkurenci - stejně jako spisovatelé.

 
Junot Díaz
 

Zvířata jako lidé stejný úděl mají, jedni i druzí stejně umírají, dýchají stejně, v čem je člověk před zvířetem? K jednomu místu plynou.

 
Bible
 

Abyste neupadli v zapomnění, jakmile zemřete, buď napiště něco, co bude stát za přečtení, nebo dělejte věci, o kterých bude stát za to napsat.

 
Benjamin Franklin
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt