Čtvrtek, 24. leden 2019 | Svátek má Milena Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o životě - 66. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Český materialismus, oddanost životní matérii, jednotlivostem a konkrétům, nedostatek iluzí, nepřítomnost a deficit romantismu, to jsou věci, které mi neustále imponují, protože na příkladu české literatury vidíme, že otázky a odpovědi jsou obsaženy v každodennosti, tedy v tom, co je nám doopravdy dané. Poláci nemají rádi skutečnost a odpovědi hledají mimo ni. Češi vědí, že jiný svět není a nebude a že odpovědi se v něm musejí nacházet. Je jen potřeba je nalézt.Richard Steele
Celkovým cílem našeho listu je poukázat na špatné způsoby života, odhalit zlomyslnost, marnivost a afektovanost a doporučit celkovou jednoduchost v oblékání, hovoru a chování. (o časopisu The Tatler)
Richard Sulík
Žiadny zlatý padák to nebol. Ja som tam pracoval. Prvé mesiace som mal približne 300 pracovných hodín a myslím si, že sú za mnou výsledky. Pán Fico nedokáže pochopiť, že niekto dostane odmenu za vykonanú prácu, keďže v živote nič nerobil, celý život sa iba zašíva v parlamente, poťažme v Štrassburgu, kde nevyhral ani jeden súdny spor. (o odměně při odchodu z OLO)
Marcin Świetlicki
Masłowskou podezřívám z toho, že je ruským špehem. Tu knihu napsala, aby se mohla beztrestně pohybovat v naší polské realitě a vytřít nám, Polákům, zrak. Nikdy v [život]ě bych se s ní nechtěl osobně setkat, neboť se bojím, že ze mě vysaje všechno to nejcennější a svým špehovsky-ruským způsobem si to předělá k obrazu svému. Na druhou stranu, jedná-li se o tu knihu, jsem velice spokojený. Otázka, zdali jde o literaturu mužskou nebo ženskou, zde není na místě. Je to kus lehce zkaženého literárního masa a zdá se, že bylo nutné žít čtyřicet let, abych si vůbec něco tak zajímavého přečetl. (o knize Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną)
Antoine de Saint-Exupéry
"Jestliže staví domy jen proto, aby v nich žili, k čemu je dobré směňovat život za dům?"
Egon Schiele | Citáty o životě
Omezovat umělce je zločin. Je to jako vraždit život v zárodku.
George Bernard Shaw
O mnoha lidech lze říci, že svou smrtí prospěli lidstvu víc, než svým životem.
Jiří Suchý
Život není jenom legrace, i když z větší části ano. Touto myšlenkou jsem jednou vyjádřil svůj vztah k životu. Život sám se však tváří, jako že se ho tato sentence netýká. Život totiž nechce být směšný. Nu což! Nechce-nechce. Však mi už ho k tomu donutíme.
Jonathan Swift
Drobné strasti stačí k tomu, aby nám otrávily život, jestliže nemáme velké.
Jonathan Swift
Život je tragédií pro toho, kdo cítí, a komedie pro toho, kdo myslí.
Celý život je trestem. (Omnis vita supplicimum est.)Lucius Annaeus Seneca
Není nám přidělen krátký život, ale sami si jej zkracujeme. není pravda, že máme příliš málo času, ale že ho příliš mnoho promarníme.
Lucius Annaeus Seneca
Učit se pro život, ne pro školu. (Non scholae sed vitae discimus)
Lucius Annaeus Seneca
Jeden den člověka vzdělaného je delší než nejdelší život člověka nevědomého.
Lucius Annaeus Seneca
Společnost knih lze volit lépe než společnost lidskou. Tím spíše si mezi knihami vybírej přátele pro celý život.
Pošetilé je žít, když život je nám mukou. A tu smrt je náš lékař a umřít jeho předpis.
Sókratés
Athény jsou jako ospalý kůň, a já jsem komár, který ho chce probudit a vrátit do života.
Adam Thorpe
Můj život byl kombinací cestování a pokusů zapustit kořeny. [My life has been a combination of travelling and attempting to put down roots.]
Jozef Tiso
Prý zda je to křesťanské, co se děje s Židy. Je to lidské? Není to loupež? (...) Já se ptám, je to křesťanské, když se národ chce zbavit věčného nepřítele? O tom, že Slovákovi židovský živel ohrožoval život, o tom není třeba nikoho přesvědčovat. Vypadalo by to ještě mnohem hůř, kdybychom se od nich včas očistili. A udělali jsem to podle příkazu Božího: Slováku, shoď, zbav se svého škůdce. Tiso ve veřejném projevu v Holíči 16. srpna 1942
Tizian
Tizian byl skutečně nejlepší ze všech, co kdy malovali, protože jeho štětce vždycky zachycovaly život. - Marco Boschini
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt