Pondělí, 28. květen 2018 | Svátek má Vilém Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Wendell Berry

« Všechny citáty autora
 

Dokáži si snadno představit, že příští velké dělení světa bude mezi lidmi, kteří touží žít jako lidské bytosti, a těmi, kdo chtějí žít jako stroje.

 
Wendell Berry

» Wendell Berry - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Antropologie není jen měření lebek. Co by mohl o člověku vědět každý člověk. zpravy.idnes.cz [online]. 2010-10-16 [cit. 2011-03-15].


Štítky: Citáty Wendell Berry, Wendell Berry quotes, citáty o životě, citáty o člověku, citáty o světě, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Nikdy mě nepřestává uchvacovat, jak snadno lidské bytosti usoudí, že jakýkoliv hřích, který páchají, je nevinný a nikdo se o něm nikdy nedozví. Jako by si mysleli, že když hodí kámen do vody dostatečně opatrně, tak to nezpůsobí žádné vlny. [11. Tasemníkův dopis Umaštěnkovi]

 
Jim Forest
 

Vlastní jména tvoří velmi zvláštní oblast slovníku: postrádají význam, slouží pouze denotaci, nikoliv bezprostřední komunikaci mezi lidmi; obracejí se k přírodě (ke konkrétně označovanému), ne k lidem; jsou to podobně jako indexy přímá spojení mezi sledy zvuků a součástmi okolního světa.

 
Tzvetan Todorov
 

Četba dobrých knih je jako hovory s těmi nejpočestnějšími lidmi z minulého století.

 
René Descartes
 

Chce-li se někdo stát politikem, musí mít schopnost předpovídat, co se bude dít zítra, příští týden, příští měsíc anebo příští rok… A potom schopnost vysvětlit, proč k tomu nedošlo.

 
Winston Churchill
 

To čeho se lidské bytosti obávají více než smrti je mluvení před lidmi.

 
Peter Urs Bender
 

Potíž s lidmi, kteří mají času nazbyt, je v tom, že jej chtějí trávit s lidmi, kteří mají času hrozně málo.

 
René Clair
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt