Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Vladislav Vančura

« Všechny citáty autora
 

Život není ani radování, ani bolest, ani Bůh, ani nějaké rozjímání, ale jídlo a bytí.

 
Vladislav Vančura

» Vladislav Vančura - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Vladislav Vančura, Anonymous quotes, citáty o životě, citáty o bolesti, citáty o Bohu, citáty o jídle a hladu, autoři od písmene V


Podobné citáty

 

Zdá se mi, že toto je pravidlo všeho bytí: život není takový - je úplně jiný.

 
Kurt Tucholský
 

Jídlo, růst, množení a smrt - toť vše, co nabízí život většině rostlin a zvířat.

 
Jaromír John
 

Občas člověk prožívá úsek života, který není zrovna jednoduchý. Kruté období přejde, život jde dál, bolest se zmírní a zdá se, že vše bude v pořádku. Ale události minulých dob se někdy vracejí.

 
Adolf Burger
 

Jsme dva, dva na všechno, na lásku, život, na boj i bolest, na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, na život a na smrt - DVA!

 
Karel Čapek
 

Ta stránka bytí, jež se ukazuje ve válce, se soustřeďuje do pojmu totality, jenž ovládá celé západní myšlení. Jednotlivci se tu redukují na nositele sil, jež jim poroučejí bez jejich vědomí. Jedinečnost každé přítomnosti je neustále obětována nějaké budoucnosti, jež z ní má vytěžit objektivní smysl.

 
Emmanuel Lévinas
 

Prázdná je řeč toho filosofa, který neléčí žádnou lidskou bolest.Neboť jako by nebyl žádný užitek z lékařství, kdyby nevyhánělo z těla nemoci, tak není žádný užitek z filosofie, jestliže nezapuzuje bolest duše.

 
Epikúros
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt