Pondělí, 25. červen 2018 | Svátek má Ivan Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Vladimír Blucha

« Všechny citáty autora
 

Při letošním suchu poklesl stav vody v řekách Opavě a Opavici do té míry, že si asi těžko dokážeme představit, že by někdy mohly zatopit značnou část města Krnova. Přesto nelze na takovou možnost zapomínat.(Výrok z roku 1995 před povodněmi v Krnově v letech 1996 a 1997.)

 
Vladimír Blucha

» Vladimír Blucha - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Vladimír Blucha (1995): Povodně v Krnově, str. 121. In: Vladimír Blucha (1995): Klíč k domovu: Čtení o Krnovsku pro mládež i dospělé. Středisko služeb školám, Krnov, 1995, 229 s.


Štítky: Citáty Vladimír Blucha, Vladimir Barsky quotes, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Ekologie není věda. S vědou nemá nic společného. Je to ideologie.(Aula UP v Olomouci, 24.4.1995), získal canu Nejpitomější výrok z oblasti životního prostředí a ochrany přírody v roce 1995

 
Václav Klaus
 

Objevení tabáku bylo pro nás zahaleče, pravým požehnáním. Čím zaměstnával státní úředník svou mysl před časy Sira Waltera, to si věru těžko dovedu představit.

 
Jerome Klapka Jerome
 

Despotismus podložený dobrými úmysly je tou nejlepší formou vlády, jakou si dokážeme představit.

 
George Bernard Shaw
 

S vírou je to jako s ledovou krou v oceáně. Ta víra je stejně jako kra schována pod hladinou a mým úkolem je někdy tu víru dostat nad hladinu. Někdy z té kry kouká jen maličká špička a to podstatné se skrývá v hloubce. A ta špička je to, co my jako věřící dokážeme definovat a pojmenovat, co cítíme, co prožíváme. Takže víra mezi lidmi je, někdy je na povrchu, někdy je skrytá.

 
Zbigniew Czendlik
 

Láska je to, co je na světě nejsilnější, přesto si nedokážeme představit nic pokornějšího.

 
Móhandás Karamčand Gándhí
 

Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

 
J. B. S. Haldane
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt