Pondělí, 23. duben 2018 | Svátek má Vojtěch Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Vissarion Grigorjevič Bělinskij

« Všechny citáty autora
 

Žena - to není milenka, ale přítelkyně a družka našeho života. Musíme proto však přivyknout představě, že ji budeme milovat i ve zralém věku a i tehdy, až docela zestárne.

 
Vissarion Grigorjevič Bělinskij

» Vissarion Grigorjevič Bělinskij - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Vissarion Grigorjevič Bělinskij, Anonymous quotes, citáty o lásce, citáty o přátelství, citáty o životě, citáty o mužích a ženách, citáty o mládí a stáři, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Žena se za svého života podřizuje třem mužům: v dětství otci, v zralém věku svému muži a ve stáří svému synovi. Běda ženě, která se tomu vzepře.

 
Konfucius
 

Tragédií života není to, že něco umírá mladé, ale že zestárne a stane se nepěkným.

 
Lafayette Ronald Hubbard
 

Radost vstupuje do našeho života, když máme co dělat, co milovat a v co doufat.

 
Joseph Addison
 

Zklamání v lásce zapříčiňuje neštěstí v mládí, zklamání nad ctižádostí ve zralém věku a zklamání pro nevděčnost ve stáří.

 
Oliver Goldsmith
 

Nemůžeme si navzájem slibovat, že se budeme věčně milovat. Můžeme si však slíbit, že si na svou lásku dáme pozor.

 
Karin Michaelisová
 

Existuje istá hranica, za ktorú sa naša snaha milovať všetkých, ktorí nám prídu pod ruku, stáva neúprimnou, a dokonca škodí práve tým, ktorým má slúžiť. Z toho vyplýva jediný záver: pokiaľ máme to šťastie, že o našu pozornosť žiada viac ľudí, musíme si medzi nimi vybrať, koho skutočne budeme milovať.

 
M. Scott Peck
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt