Pátek, 20. duben 2018 | Svátek má Marcela Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Victor Hugo

« Všechny citáty autora
 

Lenost - to je matka. Má syna - zlodějství a dceru - hlad.

 
Victor Hugo

» Victor Hugo - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Victor Hugo, Victor Hugo quotes, citáty o rodičích a dětech, citáty o jídle a hladu, autoři od písmene H


Podobné citáty

 

Ten kdo získá dobrého zetě, najde syna. Kdo zlého, ztratí dceru.

 
Démokritos
 

Kdo má Syna, má život; kdo nemá Syna Božího, ten život nemá. Toto jsem napsal vám, kteří věříte ve jméno Syna Božího, abyste věděli, že máte věčný život. - 1 Jan 5, 12

 
Ježíš Kristus
 

Odvykání činnosti plodí lenost, lenost pak ochablost.

 
Lucius Apuleius
 

Pakliže je vůlí boha, aby nebyli jiní uctíváni, proč vy uctíváte tohoto jeho nelegitimního syna, kterého on sám neuznal ani neprohlásil za svého? Nicméně vy, ačkoliv nevím proč, jste mu podstrčili podvrženého syna.

 
Julianus
 

Jak bych se mohl podívat miliónům sovětských otců a matek do tváře, kdybych já svého syna mohl zachránit a oni nikoli? (Stalinova odpověď na návrh výměny jeho syna Jakova za polního maršála Pauluse.)

 
Josif Vissarionovič Stalin
 

Mnoho ľudí sa veľmi zaujíma o deti v Indii a Afrike, kde ich veľa umiera na podvýživu, hlad atď. Ale milióny iných umierajú z vôle svojej vlastnej matky. A v tom je dnes najväčšia prekážka mieru: lebo ak je matka schopná a ochotná zabiť vlastné dieťa, čo bráni tomu, aby som zabil ja teba a ty mňa? Medzi tým nie je žiadny rozdiel.

 
Matka Tereza
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt