Úterý, 22. květen 2018 | Svátek má Emil Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Thornton Wilder

« Všechny citáty autora
 

Historiografie je plánování minulosti.

 
Thornton Wilder

» Thornton Wilder - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Thornton Wilder, Thornton Wilder quotes, autoři od písmene W


Podobné citáty

 

Evoluce života a evoluční biologie jsou v podobném vztahu jako historie a historiografie.

 
Anton Markoš
 

Plány jsou ničím; plánování je vším.

 
Dwight D. Eisenhower
 

Socialismus je pokus nahradit anarchii trhu a dosáhnout větší rovnosti pomocí společenského plánování. Toto by však vedlo k nesmírnému nárůstu byrokracie moci, jehož následkem by byla nesvoboda a ekonomická stagnace.

 
Max Weber
 

Lidé říkají, že Čína nebude mít finanční krizi, protože má centrální plánování, protože má vysokou míru úspor, protože je tam velká zásoba pracovní síly, bla bla... Já říkám samozřejmě, že Čína jednoho dne bude mít finanční krizi.

 
Kenneth Rogoff
 

Díky Adolfu Loosovi se zrodila v zásadních aspektech novější, vyšší idea prostoru: svobodné uvažování o prostoru, plánování místností, které nejsou vázány žádným průběžným poschodím, kompozice spojující vzájemně související prostory do jednoho harmonického, nedílného celku a do prostorově ekonomického útvaru. - Loosův životopisec Heinrich Kulka

 
Adolf Loos
 

Řeknu to takhle: každé velké město má svůj odbor pro řízení a plánování dopravy, kde padesátka lidí pořád kontroluje, jestli si to tady auťáky dost užívají a jestli se mají v našem městě fajn. Proto doporučuju, abychom na každé radnici založili také odbor pro pěší a veřejný život.

 
Jan Gehl
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt