Pátek, 22. červen 2018 | Svátek má Pavla Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Thomas Hobbes

« Všechny citáty autora
 

Osobnost se musí vědomě pěstovat a uvádět v řád, má-li odolat vlivům, které ji chtějí rozbít. Osobnost je tedy, spíš nežli něco stálého a ohraničeného, stálé úsilí o pevnou jednotu.

 
Thomas Hobbes

» Thomas Hobbes - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Thomas Hobbes, Thomas Hobbes quotes, autoři od písmene H


Podobné citáty

 

Osobnost ženy je vždy rozpolcená, kdežto osobnost muže má za cíl jen sebe.

 
Germaine de Staël
 

Hlavní myšlenkou nemělo být ´Věřte mladým lidem´, ale ´Jedna osobnost je cennější než celý kolektiv´. Vždyť kolektiv může být teprve tehdy kolektivem, je-li složen z osobností, které jsou vedeny opravdu společným zájmem. Rozhodně vědomé i nevědomé (neboť nevědomost neomlouvá) potlačování vývoje osobnosti je zločin proti celé společnosti (myslím, že to není přehnané). (o filmu Starci na chmelu)

 
Vladimír Pucholt
 

Sebevědomí má v Česku zvláštní příchuť, spíš pachuť. A přitom je to jen vědomí sebe sama. Tedy něco, na čem by člověk měl lpět.

 
Jan Kraus
 

Kdyby několik prostých mužů v jedné generaci vymyslelo tak silnou a přitažlivou osobnost s tak vysokou etikou a natolik podněcující představu o lidském bratrství, byl by to mnohem neuvěřitelnější zázrak než všechny ty, které jsou zaznamenány v evangeliích. - Will Durant

 
Ježíš Kristus
 

Nie v tom, čo máme, ale v tom, čo sme, je naša osobnosť.

 
Oscar Wilde
 

Náboženské zanícení neničí osobnost, ale zdokonaluje ji.

 
František Saleský
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt