Úterý, 22. květen 2018 | Svátek má Emil Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Thomas Fuller

« Všechny citáty autora
 

Lidská civilizace je výsledek lásky lidstva k ženě.

 
Thomas Fuller

» Thomas Fuller - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Thomas Fuller, Thomas (writer) Fuller quotes, citáty o lásce, citáty o člověku, autoři od písmene F


Podobné citáty

 

Civilizace jsou líčidla lidstva.

 
Pierre Reverdy
 

Ať by však zánik civilizace nastal tím či oním způsobem, výsledek by byl tentýž. Pokud by tedy civilizaci hrozil tento osud, konzervativci by byli zbaveni závazku dodržovat dosavadní demokratický politický konsensus. Za těchto okolností by gentlemani neměli jinou možnost, než odmítnout demokracii, opět převzít vládu do svých rukou a pokusit se v praxi slovem a skutkem obhájit svobodu a existenci západní civilizace. Jinými slovy, nastolit pravicový autoritativní režim.

 
Roman Joch
 

"Lidé a civilizace nejsou totéž. Civilizace, jak ji známe, skončila. Civilizaci mnozí zaměňují s lidmi, ale to není správné. Civilizace je pouze jedna ze struktur naší existence, která se vyvíjela tisíce let, nic víc."

 
Serj Tankian
 

Sport je poslední možností mimo válku, kterou naše civilizace dává lidem k fyzické agresivitě. Sport je válce nejbližší lidská činnost, jen bez smrtícího východiska.

 
R. Regan
 

Lze uvést mnoho známek civilizace, ale jednou z nich rozhodně je víno. Hranice vinařských oblastí jsou hranicemi civilizace.

 
Roman Joch
 

Člověk potřebuje účasti, aby cítil, že je členem lidstva, které by nežilo, kdyby nebylo vzájemné lásky.

 
Sofie Podlipská
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt