Pátek, 22. červen 2018 | Svátek má Pavla Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Thomas Browne

« Všechny citáty autora
 

Bylo by zajímavé zjistit, kolik koňských sil si muž ušetřil od počátku světa tím, že se držel zásady, že umývání nádobí a uklízení je přirozená práce ženy.

 
Thomas Browne

» Thomas Browne - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Thomas Browne, Sir Thomas Browne quotes, citáty o mužích a ženách, citáty o světě, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Gort se pevně držel svých zásad, přičemž nelze zakrýt, že si často pletl zásady s předsudky. - John Rupert Colville

 
John Vereker
 

Gort se pevně držel svých zásad, přičemž nelze zakrýt, že si často pletl zásady s předsudky. (o polním maršálu Johnu Verekerovi)

 
John Rupert Colville
 

n + x . 0 = n tato rovnice ukazuje, že nikdy nelze zjistit, kolik nul se paraziticky přisálo ke každému n.

 
Gabriel Laub
 

Můj život pozůstává ze samé práce. Od mého dětského mládí. A vždy ta práce musela být vydobyta. To znamená, aby ta nová etapa, do které člověk jde, nebo to nové dílo bylo dobře započato, aby v něm bylo dobře pokračováno a aby bylo dobře dokončeno. Alespoň jednotlivě. Bylo-li doopravdy dobře započato a dobře skončeno, ukáže se teprve mnohem později, za několik let.

 
Max Švabinský
 

První člověk, který připadl na to, aby si ohradil kus půdy a řekl: Toto je moje!, a který našel lidi tak prostoduché, že tomu uvěřili, byl skutečným zakladatelem občanské nerovnosti. Kolik zločinů, vále a vražd, kolik běd a hrůz by býval ušetřil lidstvu ten, kdo by byl vyrval ty kolíky nebo zasypal ten příkop a vzkřikl ke svým bližním: Chraňte se poslouchat tohoto podvodníka! Jste ztraceni, zapomenete-li, že plody země patří všem a země že není ničí.

 
Jean-Jacques Rousseau
 

Je zajímavé, kolik žen s minulostí položí past mužům s budoucností.

 
Michelangelo Antonioni
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt