Sobota, 26. květen 2018 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty hodnocené kladně uživatelem „wertas“


147 48 49 50 51 Další
Lao-c’
Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe!
Lao-c’
Příčina toho, proč řeky a moře přijímají úctu stovek horských potoků, spočívá v tom, že leží pod nimi. Tímto způsobem tedy mohou vládnout horským potokům. A tak moudrý člověk, který chce být nad druhými, se ponižuje. A aby se dostal před ně, staví se za ně tak že ačkoli stojí, nad nimi, nepociťují jeho váhu, a i když stojí před nimi, nechápou to jako nespravedlnost.
Tomáš Baťa
Jsou tři druhy hodnot, které potřebujete v jakékoli práci na světě: kapitál, vědomosti a svoboda.
Tomáš Baťa
Lidé se obávají neznáma. Jest pravda, že každé opuštění starého znamená nejistotu - skok do tmy. Avšak kdo chce pomoci sobě a jiným, musí opustit dobré, aby mohl vybojovat lepší. Nesmí držeti pevně vrabce v hrsti jen proto, že je lepší než holub na střeše. Bez odvahy ke změně není zlepšení, a tak není ani blahobytu!
Tomáš Baťa
Boj je podstatou života. Kdo nebojuje, nemůže ani zvítězit.
Tomáš Baťa
Úspěch životní závisí od množství nejrůznějších vědomostí a zkušeností v mnohém oboru. Znáti jednu věc dokonale ze všech stran, oblíbiti si jenom ji, věřit v ni a věnovat se jí mozkem a srdcem vytrvale bez výhrad, s myšlenkou jenom na ni uléhat, s myšlenkou na ni vstávat, poznat vše, co ji podrývá půdu, co ji škodí, krátce soustřediti se - to jest cesta k úspěchu.
Johann Wolfgang Goethe
Hypotézy jsou lešením, které se staví před budovou a pak se strhává, je-li budova postavena; jsou nutné pro vědeckou práci, avšak skutečný vědec nepokládá hypotézy za předmětnou pravdu, podobně jako nelze pokládat lešení za stavbu samu.
Johann Wolfgang Goethe
Nemusíme být ničím, ale musíme chtít být vším.
Johann Wolfgang Goethe
Samota je hezká věc, žije-li člověk sám se sebou v míru a má-li co dělat.
Johann Wolfgang Goethe
První a poslední, co žádáme od génia, jest láska k pravdě.
147 48 49 50 51 Další
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt