Sobota, 22. říjen 2016 | Svátek má Sabina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty hodnocené kladně uživatelem „wertas“


132 33 34 35 36 Další
Jean de La Bruyere
Na světě jsou jen dva způsoby, jak se dostat nahoru: vlastní chytrostí nebo hloupostí druhých.
Sri Chinmoy
Včera jsem byl chytrý. Proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý. Proto měním sám sebe.
Katharine Hepburnová
Nevybíráte si, do koho se zamilujete. Na světě je tak málo lidí, které je možno milovat...
Jan Berwid-Buquoy
Na velkých hodinách života je pouze jeden ukazatel, "Teď"! Ulice "Potom", nás přivede k domu "Nikdy"! Velké hodiny času odbijí každý den, každou hodinu a každou minutu našeho života. Tyto časové hodnoty už se nikdy nevrátí. Promarněné dny a hodiny jsou nenávratně ztraceny. Proč se nerozhodnout hned, s úmyslem udělat něco pořádného a dotáhnout to dokonce? Jestliže nás obyčejné úsilí přivádí k solidním úspěchům, což teprve úsilí neobyčejné?
Jan Berwid-Buquoy
Svět je přeplněn lidmi naustále čekajícími na nějakou podporu, protekci nebo přistrčení ke korytu. Jsou to nebezpeční slaboši!
Jan Berwid-Buquoy
Zásadně si zapamatujte: Příležitosti nepřicházejí sami od sebe. Kdo chce uskutečnit své sny, musí se nejdříve probudit. Všiměte si následujícího faktu - lidé, kteří na tomto světě něco dokázali, si svojí příležitost nejprve vytvořili. Nic na tomto světě se nebude hýbat, dokud to my vlastní silou nedáme do pohybu.
Fernando Arrabal
Současný terorismus je ve své podstatě náboženský, a proto to nebude dlouho trvat a brzy skončí. Opírá se o víru a náboženství, které už nemá žádnou moc, aby se postavilo světu, vědě. Lidé ztratili víru v Boha, svět je agnostický. Věda a sex nás brzy osvobodí.
Homero Aridjis
Politik touží zůstat u moci; básník sní o tom, že napíše mistrovské dílo. Nikdy v životě bych nevyměnil svoji intelektuální a duchovní svobodu za peníze a moc. Netoužím stát se prezidentem, připadá mi to příliš přízemní. Chtěl bych se stát andělem zkázy a napravit svět.
Stendhal
Láska je líbezný květ, ale je třeba odvahy, abychom si jej šli utrhnout na kraj strašné propasti.
Stendhal
Co nám udělá stáří, když jsme dva?
132 33 34 35 36 Další
© 2009–2015Citáty Ochrana údajů | Kontakt