Středa, 20. červen 2018 | Svátek má Květa Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Soren Kierkegaard

« Všechny citáty autora
 

Fantazie je prostředníkem k nekonečnosti.

 
Soren Kierkegaard

» Soren Kierkegaard - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Soren Kierkegaard, Soren Aabye Kierkegaard quotes, autoři od písmene K


Podobné citáty

 

Člověk sestává z těla, mysli a fantazie. Tělo je slabé, mysl nespolehlivá, ale fantazie učinila z člověka pozoruhodného tvora.

 
John Masefield
 

Klamstvo u detí nemusí byť vždy chybou, môže to byť príznakom fantázie. [Dětská lež nemusí být vždycky vadou, může být také příznakem fantazie. (čes.)]

 
Jan Werich
 

Ten druhý je nezbytným prostředníkem mezi mnou a mnou samým.

 
Jean-Paul Sartre
 

Budiž poznamenáno, že každý děj je nevyhnutelně fantastický. Neboť každý děj vzniká nárazem fantazie na skutečnost, je jejím důsledkem. Jsou lidé, kteří nedovedou vyslovit slovo "fantazie" než s přídechem politování. Nuže, tito lidé to mohou přivést do páté nebo i do čtvrté hodnostní třídy, ale nepřivedou to ani k jednomu jedinému dobrodružství.

 
Karel Čapek
 

Hľadať slobodu, to je jediná hnacia sila, ktorú poznám. Slobodu odletieť tam do tej nekonečnosti. Slobodu rozplynúť sa, zodvihnúť sa, byť ako planúca svieca, ktorá žiari proti svetlu miliard hviezd a aj napriek tomu zostáva nedotknutá, pretože nikdy nepredstierala, že je niečím väčším než tým, čím naozaj je, totiž obyčajnou sviečkou.

 
Carlos Castaneda
 

Fantazie je důležitější než znalosti.

 
Albert Einstein
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt