Úterý, 19. červen 2018 | Svátek má Leoš Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Raymond Aron

« Všechny citáty autora
 

To jsou země, kde stát buduje národ a ne národ stát. (o Latinské Americe)

 
Raymond Aron

» Raymond Aron - zobrazit všechny citáty »Zdroj: External debt, savings, and growth in Latin America: papers presented at a seminar sponsored by the International Monetary Fund and the Instituto Torcuato di Tella, held in Buenos Aires on October 13-16. [s.l.] : International Monetary Fund, 1986. ISBN 978-09-3993-495-9. S. 4. (en)


Štítky: Citáty Raymond Aron, Aron Nimzowitsch quotes, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Jsme národ, jeden národ. Všude jsme měli upřímnou snahu začlenit se do národních komunit, které nás obklopovaly, a udržet si pouze víru otců. To nám však není dovoleno. Marně usilujeme úspěchy v umění a vědě dosáhnout větší slávu pro naše vlasti a přispět k jejich bohatství účastí na obchodu. Je námi opovrhováno jako nějakými vetřelci. Kdyby nás jen nechali na pokoji... nezdá se mi však, že to mají v úmyslu. ... Svět potřebuje židovský stát, a proto vznikne. [Der Judenstaat (Židovský stát) - 1896]

 
Theodor Herzl
 

Žádný stát či národ se nemůže sám ztotožňovat s absolutní pravdou.

 
Tanabe Hadžime
 

Národ pokrývající pomezní sloupy upomínkami na události malicherné, je národ malicherný, národ lijící sochy mužům nepatrným, je sám nepatrnější než mužové ti.

 
Jan Neruda
 

Člověčenstvo je organizace z národů, ne ze států, stát je něco umělého, historického, národ je něco přirozeného.

 
Tomáš Garrigue Masaryk
 

Jsou kupříkladu vlády, které se proti rozličným svým provinciím zcela jinak chovají, a sice tím spravedlivěji a šetrněji, čím probuzenější je národ, čím důrazněji jeví touhu po svobodě. Čím více se národ podrobuje ve všem do libovůle vlády, tím nešetrněji se s ním nakládá.

 
Karel Havlíček Borovský
 

Jsme národ pirátů, ale zároveň díky krásnému jazyku i národ poetů. Na svůj Wales budu vždy pyšný.

 
Rhys Ifans
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt