Středa, 20. červen 2018 | Svátek má Květa Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Pythagoras

« Všechny citáty autora
 

Život se podobá shromáždění při hrách. Jako tam jedni přicházejí, aby závodili, druzi za obchodem a třetí, nejlepší, jako diváci, tak se v životě rodí jedni, lidé otročtí, jako lovci slávy i bohatství, a druzí, filosofové, jako lovci pravdy.

 
Pythagoras

» Pythagoras - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Pythagoras, Pythagoras quotes, citáty o životě, citáty o člověku, citáty o penězích, citáty o pravdě, autoři od písmene P


Podobné citáty

 

Jedni šetří, jako by měli žít věčně, druzí utrácejí, jako by měli hned zemřít.

 
Aristotelés
 

Jedni mění názory jako rukavice, druzí chodí bez rukavic.

 
Wiesław Brudziński
 

Lidé si nejsou naprosto rovni: jedni se rodí k otroctví, druzí ke vládě.

 
Aristotelés
 

Zvířata jako lidé stejný úděl mají, jedni i druzí stejně umírají, dýchají stejně, v čem je člověk před zvířetem? K jednomu místu plynou.

 
Bible
 

Jak na povahu působí bohatství, je každému známo. Neboť lidé, kteří na sebe nechají nějak působit nabyté bohatství, bývají zpupní a nadutí. Chovají se totiž tak, jako by měli všechny možné přednosti, neboť bohatství jest jako jakýsi druh míry hodnoty všeho ostatního, a proto vzniká zdání, jako by se za ně dalo všechno koupit... Takovému zbohatlému povýšenci jako by se nedostávalo výchovy k bohatství.

 
Aristotelés
 

Jedni čtou, aby si zapamatovali, druzí proto, aby zapomněli.

 
Heinrich Heine
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt