Pátek, 25. květen 2018 | Svátek má Viola Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Platón

« Všechny citáty autora
 

Knihy jsou nesmrtelnými potomky otců, jimiž pohrdají.

 
Platón

» Platón - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Platón, Anonymous quotes, citáty o smrti, citáty o knihách, autoři od písmene P


Podobné citáty

 

Básníci jsou lidé, kteří pohrdají penězi - kromě těch, jež potřebují dnes.

 
J. M. Barrie
 

V téhle zemi sebou všichni navzájem pohrdají. Kde jinde najdete v novinách tolik útoků a pomluv? A co teprve intelektuálové? To jsou třída sama pro sebe. Živí v sobě nesnášenlivost a nepřátelství, jejich rozhovory jsou plné posměšků, zášti a zlomyslnosti. (o Turecku)

 
Zülfü Livaneli
 

Knihy nejsou morální či nemorální. Knihy jsou dobře či špatně napsané. A dost.

 
Oscar Wilde
 

Inteligence je dar natolik vzácný, že ti, jimiž se toho daru dostalo, jsou neustále diskriminováni obrovskými davy pitomců, kteří jsou všude kolem.

 
John Irving
 

Nejsem ateista. A myslím, že se nemůžu označit za panteistu. Je to otázka, jež je příliš široká pro naši omezenou mysl. Jsme jako malé dítě, vcházející do obrovské knihovny, přeplněné knihami v nejrůznějších řečech. Dítě ví, že někdo musel ty knihy napsat, ale neví, jak je napsal. Nerozumí řečem, ve kterých jsou knihy napsané. Matně tuší jakýsi nadpřirozený pořádek v tom, jak jsou knihy uspořádané, ale nic o něm neví. Takové je podle mě postavení i toho nejinteligentnějšího člověka vůči Bohu.

 
Albert Einstein
 

Láska jsou dveře, jimiž můžete opustit čas.

 
Neznámý autor
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt