Neděle, 20. květen 2018 | Svátek má Zbyšek Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Petr Nárožný

« Všechny citáty autora
 

Ty jsi se rozpil jako švédskej turista v Petrohradě.

 
Petr Nárožný

» Petr Nárožný - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Petr Nárožný, Petr Chelcicky quotes, autoři od písmene N


Podobné citáty

 

Pane Zemane vy jste politický turista a s panem Klausem jste z jednoho hnízda ...

 
Josef Václav Sládek
 

Nařizuji skoncovat do zítřka s nepokoji v hlavním městě, neboť je nelze v tomto obtížném období války s Německem a Rakouskem trpět. (telegrafický rozkaz generálu Chabalovovi po které následovalo krvavé potlačení demonstrace 11. března 1917 v Petrohradě)

 
Mikuláš II. Alexandrovič
 

On je Pascalom našej doby. Je Pascalom nášho Ruska, ktorý je v podstate vodcom všetkých mladých moskovských slavianofilov a ktorý ovpluvňuje množstvo umov a sŕdc v Moskve, v Posade a Petrohrade. Okrem kolosálneho vzdelania a sčítanosti Florenskij hovorí s veľkým oduševením o pravde. Viete, občas sa mi zdá, že on je svätý - natoľko je výnimočný. (Vasilij Vasilievič Rozanov, ruský filozof)

 
Pavel Alexandrovič Florenskij
 

Miluj, jako by Tě nikdo nikdy nezranil ! Pracuj, jako bys nepotřeboval peníze ! Tancuj, jako by se nikdo nedíval ! Zpívej, jako by Tě nikdo neposlouchal ! Žij, jako bys žil v ráji !

 
Neznámý autor
 

Žena má vždy vypadat jako dívka, vystupovat jako dáma, myslit jako muž a dřít jako kůň.

 
Carly B. Simonová
 

Celý můj život je vlastně touha po domově. Cítím se jako trojnásobný vyhnanec: jako Čech mezi Rakušany, jako Rakušan mezi Němci, jako Žid na celém světě. Všude vetřelec, nikde vítán...

 
Gustav Mahler
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt