Středa, 23. květen 2018 | Svátek má Vladimír Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Paul Klee

« Všechny citáty autora
 

Vzniká obraz naraz? Nie. Buduje sa časť po časti rovnako ako dom. A divák, nevyrovná sa s dielom jediným pohľadom? Bohužiaľ, veľmi často.

 
Paul Klee

» Paul Klee - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Paul Klee, Paul Klee quotes, autoři od písmene K


Podobné citáty

 

Ak sa v nejakej časti sveta vyskytne nejaká choroba, nesmieme povedať: "Čo je ma do toho?". Musí sa nás to týkať rovnako, ako by bola v našom strede.

 
Mustafa Kemal Atatürk
 

Když vám nečekaně zemře osoba blízká a drahá, neztratíte ji najednou; ztrácíte ji postupně a dlouho - jak plyne čas, přestanou jí docházet dopisy, z polštářů vyvane její vůně a nakonec se vytratí i její šaty ve skříni a prádelníku. Stále přibývá částí, které z ní postrádáte. A jednou přijde den, kdy zvlášť silně pocítíte, že vám nějaká určitá část chybí, a tehdy si uvědomíte, že je pryč, navždycky - a pak zas přijde další den a další určitá chybějící část.

 
John Irving
 

Pro mne se filozofie dělí na dvě části: první se zdá být bez citu a soucítění, jen rozum v ní rozvíjí své představy, druhá část je společenská a vyznačuje se láskou k člověku... právě v ní rozvíjím svou činnost.

 
Michael Psellos
 

Je úžasné, když si představíte, že každý divák vnímá fotografii či film velmi rozdílně. Někteří z nich se velmi blíží mému původnímu záměru; nicméně někteří jsou mu na míle vzdáleni. Když se dívám na film nebo na fotografii, tak vlastně nikdy o ničem takovém neuvažuji, obzvláště pokud mne ta práce zcela vtáhne a já pak přemýšlím o tom, co vlastně vidím. Dokonce bych si až dovolil tvrdit: čím abstraktnější, tím lepší.

 
David Lynch
 

Špatné zprávy často bolí, ale velmi často osvobozují.

 
Jack Welch
 

Sme na obraz a podobu Boha. A predsa sa mu často podobáme najmenej.

 
Ján Chryzostom Korec
© 2009–2017Citáty Ochrana údajů | Kontakt